3:2
(1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Komentuje: Lukáš Rastislav Ovšonka

Najlepšími hráčmi Slovenska na tomto šampionáte sú: Adam Liška, Martin Kupec, Martin Fehérváry.

Ruským hokejistom sa podarilo rozhodnúť v predĺžení o osude tohto veľmi vyrovnaného stretnutia. Slovenskí mladíci sa však nemusia za nič hanbiť. V skupine a aj v dnešnom zápase predviedli skvelé výkony, predstavili sa fantastickému publiku tu na štadióne v Poprade a ukázali, že ročník narodenia 1999 je veľmi silný a má hokejovú budúcnosť.
Šampionát však nekončí, pozajtra začínajú semifinálové boje.

Ďakujeme za pozornosť.

68:42
Rusko dalo gól!
Tak toto je naozaj smutný koniec. Puk do rohu klziska zaviezol Koltygin, získal ho KIRILL SLEPEC, dostal sa pred bránku a šikovnou strelou pomedzi nohy prekonal Sklenára.
Asistencia: Pavel Koltygin.

68:01
Fehérváryho už Rusi zahnali do stredného pásma, a tak sa musíme vrátiť dozadu a rozohrať. Držíme však podstatnú časť predĺženia puk na svojich hokejkách, a to je dobré.

67:34
Ružička spomedzi kruhov vystrelil iba do ruského hráča. Následne hľadal prihrávkou spoluhráča, no Žukov bol pripravený.

66:15
Demo hľadal krížnou prihrávkou Žiaka, Kalabuškin však zasiahol v poslednej chvíli a vypichol puk spred Žiakovej hokejky.

65:30
Fehérvárymu nevyšla prihrávka v útočnom pásme. Puku sa však zmocnil Liška a pre istotu ho vytiahol von až k nášmu obrannému pásmu.

64:44
Filip Krivošík si pripravil puk na pravom kruhu a podarilo sa mu švihom zakončiť. Žukov musel urýchlene vytiahnuť svoj betón.

64:15
Naši sa dostali k šanci. Žukov už ležal v bránkovisko, Roman strieľal od modrej čiary, no trafil iba ruského obrancu.

63:20
Samorukov sa dostal k strele z pravého kruhu, ale mieril nad plexisklo. Rusi sú natlačení stále v našom pásme.

62:24
Nepríjemne sa uvoľnil Kalabuškin. Jeho pokus z pravého kruhu mieril na Sklenárov betón.

61:36
Romanovi sa podarilo potiahnuť puk von z obranného pásma. Následne sme sa však v útočnej tretine neudržali, puk však máme opäť v strednom pásme.

60:58
Oddychový čas si berie náš tréner Norbert Javorčík.

60:58
Hra je prerušená a Rusi sú vykázaní z nášho pásma. Koltygin bol totižto postavený v bránkovisku.

60:28
Liška potiahol akciu, ale stratil puk na červenej čiare. Následne vnikli do útočného pásma Rusi, ale Fehérváry ich odstavil.

60:01
Začalo sa predĺženie.

V úvode tretej tretiny sa Rusom podarilo vyrovnať a stav 2:2 sa udržal až do týchto chvíľ. O osude stretnutia sa teda bude rozhodovať najprv v 10-minútovom predĺžení. Hrá sa 4 na 4.

60:00
Tretia tretina sa skončila.

59:49
Hrehorčák sa po vyhratom vhadzovaní zmocnil puku a vystrelil smerom na bránku. Žukov musel okamžite vytiahnuť svoj betón.