0:0
(0:0)
Komentuje: Matúš Macháč

Držení míče: 76 % : 24 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 13:1. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 17:15.

Na svetový šampionát v Rusku idú Švédi! Tí dnešný duel zvládli presne tak, ako potrebovali a ubránili domácu výhru 1:0. Nebol to dnes v ich podaní najkrajší futbal, ale vo svete športu treba hrať aj takticky a to im dnes vyšlo na výbornú. Taliansko malo množstvo šancí, avšak Robin Olsen bol vyše 180 minút nepriestrelný. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.

90+6

90+5
Taliansko s ďalším rohovým kopom, kde už taktiež šprintuje do pokutového územia brankár Buffon.

90+5
Hrá sa už cez čas. Uvidíme koľko sekúnd poskytne hlavný arbiter Antonio Lahoz Talianom navyše.

90+4
Dopredu sa dostali aj hostia, ktorí tak získali veľmi dôležité sekundy.

90+3
Žltú kartu dostáva Robin Olsen (Švédsko).

90+3
Na rohový kop Talianska nabehol aj Gianluigi Buffon, avšak k zakončeniu sa nedostal.

90+2
Žltú kartu dostáva Ciro Immobile (Taliansko).

90+2
Žltú kartu dostáva Federico Bernardeschi (Taliansko).

90+1
Taliansko sa už po niekoľkýkrát dožaduje pokutového kopu, ale ani tentokrát neboli ich prosby vyslyšané.

90
V druhom polčase sa bude hrať ešte 5 minút!

89
Andrea Barzagli sa voči Bergovi presadil nedovolene, čo znamená, že loptu budú mať na svojich kopačkách práve Švédi.

88
Marco Parolo skvele preskočil brániaceho hráča a nepríjemne ohrozil súpera peknou hlavičkou. Tá však nanešťastie pre Talianov skončila tesne vedľa.

87
Rukavice Robina Olsena dostali výrazne zabrať! Stephan El Shaarawy vyslal na bránku Švédska skvelý volej, proti ktorému však ešte lepšie zareagoval brankár.

86
Andrea Belotti napriahol a vypálil spoza pokutového územia, čo však nebolo najlepšie riešenie. Lopta totižto minula priestor troch žrdí, čo znamená opätovný zisk cenných sekúnd v prospech Švédska.

85
Tentokrát však defenzíva Švédska zapracovala na výbornú a loptu na prvý pokus poslali od bránky smerom preč.

84
Taliansko bude mať výhodu priameho kopu z podobnej vzdialenosti ako pred pár minútami, akurát z druhej strany.

83
Na centrovanú loptu si výborne počkal Marco Parolo, ktorý umiestnil loptu hlavičkou do dolného rohu. Skvelým zákrokom sa však blysol Robin Olsen.

82
Píska sa však niečo iné, a to je priamy kop práve v prospech domácich.

81
Andrea Belotti si pýta faul v pokutovom území Švédska, no ani tentokrát sa penalta nepíska.

80
Domácim Talianom pomaly, ale isto dochádza čas, keď na strelenie gólu, ktorý by znamenal predĺženie majú 10 minút riadneho hracieho času + nastavenie.

79
Federico Bernardeschi síce posielal loptu do pokutového územia, ale lopta nenašla vysnívaného adresáta.

78
Na druhej strane z rýchleho brejku preletela lopta celým pokutovým územím. Nikto zo Švédov tam nebol, nakoľko je im momentálne logicky prvoradejšia defenzíva.

77
Chiellini sa predral po ľavom krídle ako víchor, avšak po jeho centrovanej lopte dokázal Florenzi zakončiť len ponad bránku Olsena.

76
Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Antonio Candreva, prichádza Federico Bernardeschi.

75
Z následnej štandardnej situácie je pískaný útočný faul Belottiho.

74
Okamžite po príchode sa Marcus Rohdén blysol tvrdým zákrokom voči svojmu súperovi.

72
Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Viktor Claesson, prichádza Marcus Rohdén.

71
Rohový kop Talianska síce bol zakončený, ale vôbec to nemožno považovať za nebezpečnú hlavičku.

70
Do zaujímavého brejku 3 na 2 sa rútili futbalisti v žltých dresoch. Talianska defenzíva to však zvládla na výbornú a nepríjemnú situáciu šalamúnsky vyriešila.

69
Žltú kartu dostáva Isaac Kiese Thelin (Švédsko).

68
Hostia teraz získali pár desiatok sekúnd držaním lopty na svojich kopačkách ďalej od vlastnej bránky.

67
Domáci futbalisti nepredviedli najlepší signál a rohový kop zbytočne premrhali.

66
Štandardná situácia v podaní Talianov nebola zahraná ideálne. Po zrazenej lopte obrancom však lopta skončila na brvne a zahrávať sa bude rohový kop.

66
Žltú kartu dostáva Mikael Lustig (Švédsko).

64
Ciro Immobile nabehol do pokutového územia Švédska ako víchor a okamžite z prvej zakončil. Loptu však namieril len do reklamnej plochy za bránkou.

64
Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Manolo Gabbiadini, prichádza Andrea Belotti.

63
Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Matteo Darmian, prichádza Stephan El Shaarawy.

62
Ofenzívne ťaženie Talianska stroskotalo na vysokej nohe Parola. Loptu budú mať teda na svojich kopačkách hráči Švédska.

61
Medzičasom si Taliani dokázali vybojovať dva rohový kopy, z ktorých však ani jeden nevyužili.

60
Isaac Kiese Thelin sa rútil do pokutového územia Talianska, kde bol síce tiesnený, no aj napriek tomu sa dostal k zakončeniu. To však nepatrilo do kategórie nebezpečných.

59
Dopredu sa rútili aj Švédi, no nie v najväčšom počte. Aj to je dôvod prečo ich akcia stroskotala už v útlom začiatku.

58
Giorgio Chiellini sa dostal k strele z hranice šestnástky, ktorá bola však skrotená obrancom a následne poľahky padla do náručia Robina Olsena.

56
Larsson to spravil huncútsky a vypýtal si nedovolený zákrok, teda aj pár sekúnd navyše.

55
Momentálne sme mohli sledovať sériu nepresností na oboch stranách, kedy lopta často menila majiteľa po individuálnych chybách.

54
Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Ola Toivonen, prichádza Isaac Kiese Thelin.

53
Akrobatické, ale veľmi krásne zakončenie Alessandra Florenziho! Lopta tesne minula pravú tyčku švédskej svätyne.

52
Giorgio Chiellini posielal do pokutového územia Švédska centrovanú loptu, ktorý Robin Olsen bez vzniku vrások na čele vyboxoval.

51
Do hry sa zapojil aj Gianlugi Buffon, ktorý však bez väčších problémov dostal loptu pod kontrolu.

50
Talian Darmian je už opäť na hracej ploche a domáci sú znovu v plnom.

49
Darmian je už dole z ihriska, kde ho doktori doošetrujú. Hra je už opäť v plnom prúde.

47
Darmian zinkasoval v pokutovom území od Lustiga tvrdý úder kolenom do oblasti rebier. Penalta sa však ani v tomto prípade nepískala.

46
Začal sa druhý polčas.

Švédsko zatiaľ bráni zubami nechtami a je už jednou nohou na šampionáte. Taliansko má však ešte minimálne 45 minút na to, aby poslali duel aspoň do predĺženia. Niet pochýb o tom, že po prvom polčase malo z hry viac domáceho Taliansko, no dôležitý je aj výsledok z prvého zápasu.

45+3
Nevyužitý priamy kop Švédska ukončil prvé dejstvo.

45+2
Florenzi sa predral po ľavom krídle, kde sa dostal k zakončeniu. To však skončilo u brankára Olsena.

45+1
Taliansko hrá momentálne okolo šestnástky svojmu súpera hádzanú, teda prihráva si zo strany na stranu a hľadá vhodnú príležitosť k zakončeniu.

45
Nastavený čas prvého polčasu bude činiť 180 sekúnd, teda 3 minúty.

44
Medzičasom si domáci vybojovali štandardnú situáciu, ktorú hlavičkovo nedokázali premeniť.

43
Taliansko opäť s obrovskou šancou. Tentokrát letela na päťku spätná nahrávka, pri ktorej v hodine dvanástej zasiahol jeden z brániacich hráčov.

41
Trma vrma pred bránkou Švédska však aj naďalej pokračovala, ale všetko ukončila nepresná strela Parola.

40
Ciro Immobile mohol poslať svoj tím do vedenia! Brankár Olsen bol už prekonaný, avšak zastúpil ho obranca Granqvist, ktorý loptu pred prázdnou bránkou odkopol.

39
Do pokutového územia Švédska letel nepríjemný center, ktorý však defenzívne rady severanov bez problémov odstránili.

38
Claesson zostal po náraze Chielliniho na zemi, ale v žiadnom prípade sa nemohol pískať faul.

37
Berg išiel veľmi ochotne k zemi, z ktorej sa taktiež príliš rýchlo nezdvíha.

35
Nepresnosť v rozohrávke Talianska znamená loptu pre hostí, ktorí sa snažia držať loptu čo najdlhšie čím získavajú cenné sekundy.

34
Tempo hry sa upokojilo a hosťujúcim Švédom sa podarilo viackrát oslobodiť spopod tlaku.

32
Švédsko momentálne bráni so všetkými hráčmi na vlastnej polovičke. Výrazne stiahnutí sú aj útočníci Toivonen s Bergom.

31
Ciro Immobile do tretice v dnešnom zápase v postavení mimo hry.

30
Pol hodina je už za nami. Taliansko má síce drvivý tlak, avšak šancí si doteraz vytvorilo rapídne málo.

29
Žltú kartu dostáva Emil Forsberg (Švédsko), ktorý sa príliš emotívne dožadoval pokutového kopu.

28
Následne sa na zemi ocitol Leonardo Bonucci, ktorý je, podobne ako Jakob Johansson, už v opatere lekárov.

27
Antonio Candreva s obrovskou šancou! Lopta od Immobileho prefrčala päťkou súpera, kde sa k nej dostal Candreva, ale tvrdou ranou tesne mieri nad bránku.

26
Švédsko sa po dlhšej dobe dostalo na polovičku súpera, kde však domáci rýchlo získali loptu na svoje kopačky.

25
Po približne polovičke prvého dejstva vyznieva aktuálne držanie lopty drvivo 72:28 % v prospech domáceho Talianska.

24
Antonia Candreva to skúšal s dlhočíznou prihrávkou, ktorá však nenašla vytúženého adresáta.

23
Gianluigi Buffon s prvým zákrokom, keď musel zasahovať proti strele Viktora Claessona. Nejednalo sa však o príliš nebezpečný pokus.

22
Žltú kartu dostáva Andrea Barzagli (Taliansko).

21
Medzičasom si dokázali domáci vybojovať rohový kop, ktorý však Andrea Barzagli kvôli útočnému faulu premrhal.

20
Hra je teda už opäť v plnom prúde. Po rozhodcovskej lopte budú mať loptu na kopačkách domáci Taliani.

19
Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Jakob Johansson, prichádza Gustav Svensson.

18
Strelec jediného gólu prvého stretnutia je práve odnášaný na nosidlách z hracej plochy.

17
Jakob Johansson teraz nedočiahol loptu a okamžite padol na zem s nepríjemnou grimasou na tvári. Švédski doktori už klusajú na ihrisko. Vyzerá to tak, že o chvíľku budeme svedkami prvého striedania.

16
Ciro Immobile dostal od Jorginha výbornú loptu za obranu, no taliansky zakončovateľ dokázal z veľkého uhlu trafiť len bočnú sieť.

15
Alessandro Florenzi to opäť zobral do vlastných rúk, ale pochodil podobne ako pred desiatimi minútami, teda netrafil bránku.

14
Pokutového kopu sa dožadovali aj hosťujúci Švédi, keď sa lopta odrazila v šestnástke od ruky Darmiana. Hlavný arbiter Antonio Lahoz však opäť ukazuje, aby sa pokračovalo ďalej.

13
V zapätí sa pri výkope Olsena blysol faulom Giorgio Chiellini, ktorý by s určitosťou mal upokojiť hormóny, nakoľko má už žltú kartu.

12
Rohový kop však veľa vody nenamútil a nasledovať bude odkop od svätyne Švédska.

11
Prvý rohový kop dnešného stretnutia budú zahrávať domáci futbalisti hrajúci v modrom.

10
Žltú kartu dostáva Jakob Johansson (Švédsko).

9
Žltú kartu dostáva Giorgio Chiellini (Taliansko).

8
Celé futbalové Taliansko sa práve domáhalo pokutového kopu, ale hlavný arbiter Antonio Lahoz stál dostatočne blízko na to, aby jednoznačne ukázal, že sa má pokračovať ďalej v hre.

7
Marco Parolo nevyriešil situáciu najlepšie a dopustil sa pri nej nedovoleného zákroku.

6
Prvé zakončenie, no mimo priestoru troch žrdí, prišlo od Alessandra Florenziho, ktorý namieril volej tesne vedľa.

5
Taliansko sa okamžite z úvodu zápasu zahryzlo do súpera, na ktorého vyvíja obrovský tlak.

4
Ciro Immobile aj do tretice. V priebehu úvodných 4 minút bol pristihnutý už dvakrát v ofsajde.

3
Opäť je hra prerušená kvôli Cirovi Immobilemu. Tentokrát sa však dopustil útočného faulu.

2
Ciro Immobile je prvým mužom v postavení mimo hry už po pár desiatkach sekúnd.

1
Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Taliansko: Buffon (C) – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Candreva, Florenzi, Jorginho, Parolo, Darmian – Gabbiadini, Immobile.
Náhradníci: Perin – Astori, Belotti, Bernardeschi, Éder, De Rossi, El Shaarawy, Gagliardini, L. Insigne, Rugani, Zappacosta.

Švédsko: Olsen – Lustig, Lindelöf, Granqvist, Augustinsson – Claesson, Johansson, Seb. Larsson, Forsberg – Toivonen, Berg.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – Durmaz, Guidetti, Helander, Krafth, Kiese Thelin, M. Olsson, Rohdén, Sema, Svensson..

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu z odvetného duelu baráže o Majstrovstvá sveta 2018, ktoré bude hostiť Rusko.

Dnes sa na milánskom San Sire predstavia domáci futbalisti Talianska, ktorí budú hostiť severanov zo Švédska.

Prvé vzájomné meranie síl týchto celkov skončil najtesnejšou výhrou Švédska 1:0, keď sa o jediný presný zásah stretnutia postaral, po približne troch minútach strávených na trávniku, Jakob Johansson. Taliani síce na svojho súpera tlačili, avšak do priestoru troch žrdí poslali len 2 strely.

Favorit dnešného duelu je práve domáci tím, na ktorý sa kurzy pohybujú okolo 1,5. Na opačnej strane na Švédov sa kurzy vyšplhali až cez 7. Druhý polčas baráže sa však začína za stavu 0:1, a tak je len na Talianoch či sa im za minimálne 90 minút podarí strhnúť výsledok na svoju stranu.

Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si v našej prítomnosti boj o miestenku na svetový šampionát.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.