koniec FC Barcelona – Celta Vigo
5:0
(4:0)
Komentuje: Matúš Macháč

Do štvrťfinále Copa del Rey postupuje Barcelona, ktorá po prvom zápase v Celte (1:1) jednoznačne doma rozdrvila svojho súpera debaklom 5:0. Po tomto výsledku postupuje v pohári zaslúžene ďalej. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.

90+1

90
Nastavený čas bude činiť 60 sekúnd, teda 1 minútu.

89
Záver zápasu sa bude niesť pravdepodobne v pokojnom duchu. Loptu majú opäť hráči Barcelony.

88
Hostia budú tak dnes cestovať domov s pekným debaklom, ktorý si však pri prvom dejstve Barcelony určite zaslúžili.

87
Barcelona dala gól! Gól strelil IVAN RAKITIČ, ktorý sa ocitol pri rohovom kope úplne sám, a tak osamotený hlavičkuje na bezbranného Álvareza.

86
Domáci budú mať po zrazenej strele výhodu rohového kopu.

85
Záverečná päťminútovka je už v plnom prúde. V druhom dejstve sme nevideli značné množstvo šancí ako v tom prvom.

84
Za obranu hostí letela dlhá lopta, ktorá bola natoľko dlhá, že skončila mimo hracej plochy.

83
Futbalisti Celty Vigo však v útočnom pásme veľa vody nenamútili a krátko na to o loptu prišli.

82
Rohový kop však veľa vody nenamútil. Pri lopte aj naďalej zostávajú hráči Celty Vigo.

81
Thomas Vermaelen zrazil centrovanú loptu na rohový kop, a tak tu bude priestor pre hostí.

80
Zostáva nám približne 10 minút osemfinálového boja. Aktuálne sú pri lopte domáci.

79
Luís Suárez sa teraz snažil šalamúnsky prekonať vybehnutého Álvareza, ktorého takmer prekabátil z veľkej vzdialenosti. Jeho pokus však netrafil bránku.

78
V hre môžeme teraz sledovať veľké množstvo nepresností, ktoré majú za následok stratu lôpt.

77
Ťažisko hry sa presunulo do stredu poľa, kde lopta často mení svojho majiteľa.

76
Momentálne majú loptu na svojich kopačkách hráči Celty, ktorí pohodlne kombinujú na vlastnej polovičke.

75
Do konca riadneho času nám zostáva približne 15 minút. Opäť sa bude podľa môjho názoru nastavovať maximálne minúta za striedania, ak vôbec.

74
Dnešný duel sa nám pomaly, ale isto blíži ku koncu. Slovák Stanislav Lobotka toho dnes moc nemohol vymyslieť, pretože väčšinu času držala loptu Barcelona.

73
Aktuálne držanie lopty vyznieva 66:34 % v prospech domáceho tímu.

72
Spomínaný hráč teraz poslal za obranu výborný pas, ktorý zakončoval Jose Arnaiz, no len do bočnej siete.

71
Ousmane Dembélé predviedol rýchly ťah na bránku, ktorý však napokon zakončil len strelou do obrancu.

70
Luís Suárez síce padá v pokutovom území Celty, no Alejandro Hernández jasným gestom ukazuje, aby sa hralo ďalej.

69
Rohový kop Barcelony nemožno zaradiť do kategórie nebezpečných situácií, a tak si môžu hostia vydýchnuť.

68
Ousmane Dembélé na pravom krídle dokázal vybojovať pre svoj tím eln rohový kop.

67
Nélson Semedo centroval loptu na Luísa Suáreza, ktorý z hranice šestnástky akrobaticky zakončoval volejom, ktorý však skončil nad bránkou Celty o riadny kus.

66
Pri lopte sú však stále prevažne domáci, ktorí ani najmenšou náhodou nechcú dopustiť najmenšie prekvapenie.

65
Lopta momentálne behá najmä v okolí stredového kruhu, keď sa ani jeden z celkov nikam nenáhli.

64
Maximiliano Gómez to spravil fantasticky, no v hodine dvanástej zasiahol Nélson Semedo a obrovskú šancu hosťujúceho útočníka zmaril.

63
Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Andrés Iniesta, prichádza Jose Arnaiz.

62
V tíme Kataláncov sa chystá aj posledné striedanie, ktoré privedie na trávnik v predzápasovom komentári spomínaného Joseho Arnaiza.

61
Útočná akcia hosťujúceho celku končí zdvihnutou zástavkou postranného arbitra. Do ofsajdu sa dostal Maximiliano Gómez.

60
Hodina hry je za nami. Do konca osemfinálového dvojzápasu zostáva približne pol hodina.

59
Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Lionel Messi, prichádza Ousmane Dembélé.

59
Emre Mor sa síce dostal k zakončeniu, no to bolo veľmi krkolomné a navyše z obrovského uhlu, a tak nemohlo veľa vody namútiť.

58
Dnešné stretnutie sleduje 59009 divákov.

57
Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Pione Sisto, prichádza Brais Méndez.

57
Luís Suárez dostal za obranu Celty výbornú kolmicu, ktorú si prebral a následne z obrovského uhlu napálil do žrde. V čase prihrávky však bol v ofsajde, a tak by prípadný gól neplatil.

56
Hostia však môžu byť radi, že nemusia čeliť toľkým nepríjemným útokom.

55
Ťažisko hry sa presunulo do stredu poľa, kde sa domáci ukazujú kombinačnou hrou.

54
Hostia sa dostali k lopte na polovičke súpera, kde budú aktuálne vhadzovať aut.

53
Luís Suárez to teraz vôbec nemyslel zle, no jeho finálne prihrávka bola nepresná, a tak opustila hraciu plochu.

52
Tempo hry sa oproti prvému dejstvu značne, no logicky upokojilo.

51
André Gómes bol obeťou nedovoleného zákroku, a teda domáci budú zahrávať štandardnú situáciu v hĺbke poľa.

50
Z rohového kopu však nepramenilo také nebezpečenstvo ako z predošlej situácie.

49
Barcelona mohla dať z odkopu Cillessena gól, keď bol Suárez výborne z ničoho nič vysunutý a rútil sa takmer sám na bránku. Posielal však prihrávku na Messiho, ktorá bola zrazená na rohový kop.

48
K zakončeniu spoza šestnástky sa dostal mladý Emre Mor, ktorý však namieril len vysoko nad.

47
Na oboch stranách sa teraz menili hráči. Hostia za rozhodnutého stavu šetria svoje najväčšie hviezdy. Od Barcelony sa to v krátkej dobe očakáva tiež.

46
Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Gerard Piqué, prichádza Thomas Vermaelen.

46
Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Daniel Wass, prichádza Nemanja Radoja.
Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Iago Aspas, prichádza Maximiliano Gómez Gonzalez.

46
Začal sa druhý polčas.

Prvé dejstvo je už minulosťou. Dá sa povedať, že o postupujúcom je rozhodnuté, pretože ak by chceli hostia postúpiť, museli by streliť aspoň 4 góly a žiadny neinkasovať. To si však mužstvo kalibru Barcelony nepripustí a je teda jednou nohou v štvrťfinále. V každom prípade môžeme byť v druhom polčasu svedkami ďalších gólov, a preto sa rozhodne oplatí dnešný duel dopozerať.

45
Prvý polčas sa takmer na sekundu presne skončil.

45
Luís Suárez opäť rozvlnil sieť súpera, no opäť len z ofsajdu. Tentokrát mu bol však správne odmávaný, a tak sa nemá čomu čudovať.

45
Ich akcia bola však príliš prekombinovaná, a preto končí lopta mimo hracej plochy. Nasledovať bude odkop od bránky Jaspera Cillessena.

44
K záveru polčasu si loptu užívajú aj hráči Celty Vigo, ktorí aktuálne kombinujú mierne na polovičke Barcelony.

43
Daniel Wass sklepol centrovanú loptu na Iaga Aspasa, ktorý sa snažil o akrobatické zakončenie nožničkami. Loptu však ideálne netrafil a tá letí mimo priestoru troch žrdí.

42
André Gómes sa snažil o prihrávku do šestnástky Celty, kde však zapracovala konečne dobre obrana hostí a loptu odvrátila.

41
Po dlhšej dobe sa k lopte na polovičke súpera dostali aj hostia, no Emre Mor veľa vody nenamútil.

40
Do konca riadneho hracieho času nám zostáva približne 5 minút. Podľa môjho predpokladu sa bude nastavovať 60 sekúnd, ak vôbec.

39
Domáci však aj naďalej držia loptu na svojich kopačkách, keď ju minimálne požičiavajú súperovi. Aktuálne držanie lopty vyznieva 71:29 % v prospech Blaugranas.

38
Fakt, že Barcelona ubrala z tempa potvrdzuje aj zapojenie Cillessena do hry.

37
Naďalej však hrozí nebezpečnými kolmicami, ktoré nie sú ťažko brániace len pre Celtu, ale aj pre celú futbalovú Európu.

36
Barcelona sa ako keby trošku zľutovala nad svojim dnešným súperom a trošku sa stiahla dozadu.

35
Do konca riadneho hracieho času nám zostáva približne 10 minút. Hlavný arbiter Alejandro Hernández nezasahuje do hry takmer vôbec, s výnimkou gólov.

34
Ďalší gól mohol byť na svete! Tentokrát však Suárez z veľkého uhlu trafil len žrď. V čase prihrávky stál však v ofsajde, a tak by jeho prípadný presný zásah nemohol platiť.

33
Pravdepodobne bude v šatni hostí cez polčas veľký rachot a Celta jednoznačne zlepší svoju defenzívu.

32
Pred malou chvíľkou som písal, aby Celta poriadne bránila a neboli sme svedkami debaklu. Bohužiaľ je už neskoro a výsledok 4:0 hovorí za všetko.

31
Barcelona dala gól! Gól strelil LUÍS SUÁREZ, ktorý využil obrovskú chybu hosťujúcej obrany, keď ho jeden z obrancov doslova vysunul za obranu a on už sám pred brankárom vedel, čo má robiť.

30
Pol hodina hry je za nami a my sme boli svedkami už troch presných zásahov.

29
Pravdepodobne je o postupujúcom rozhodnuté. Celta Vigo by však malo dohrať tento zápas s úctou a poriadne brániť, aby z toho nebol debakel.

28
Barcelona dala gól! Gól strelil JORDI ALBA, ktorý si vymenil úlohu s Messim. Argentínec mu poslal nádhernú prihrávku z hĺbky poľa a krajný obranca sa zoči voči brankárovi Álvarezovi nemýlil.

27
Celte Vigo sa teraz podarilo vytlačiť Barcelončanov až na polovičku. Hostia však aj tak stále bránia so všetkými hráčmi na vlastnej polovičke.

26
Messi hlavičkoval na Suáreza, ktorý si prvotne sklepol loptu hruďou a následne sa pokúsil o akrobatické zakončenie, ktoré len tesne minulo bránku hostí.

25
Barcelona už opäť prevzala iniciatívu a znovu trávi čas na polovičke súpera.

24
Po dlhšej dobe sa na polovičke súpera usadili aj hráči Celty Vigo. Tí sa dokonca dostali aj k zakončeniu z vnútra šestnástky, ktoré však bolo obranou Barcelony zablokované.

23
Následný rohový kop nebol ani zďaleka taký nebezpečný ako predošlá situácia.

22
Andrés Iniesta sa po peknej kombinačnej hre na malom kúsku dostal k zakončeniu, ktoré však z hranice šestnástky posiela vďaka jemnému tečovaniu brankára tesne nad.

21
Luis Suárez síce rozvlnil sieť súpera, no bol mu zamávaný ofsajd. S tým však z opakovaného záberu nemôžem celkom súhlasiť. Sme však ľudia a mýliť sa je ľudské, a tak sa mohol zmýliť aj postranný arbiter.

20
Dvadsať minút dnešného duelu je už za nami. Zatiaľ môžeme sledovať dobrý futbal, ktorý sa však hrá prevažne na jednu bránku.

19
Lopta sa však takmer okamžite vrátila na kopačky Blaugranas. Tí po nepresnosti prišli o loptu, ktorú budú aktuálne vhadzovať hostia.

18
Nelson Semedo bol teraz príliš rýchly, čo pramenilo do jeho ofsajdového postavenia.

17
Katalánci sú aj po dvoch strelených góloch v krátkom časovom slede stále na polovičke súpera.

16
V dnešnom dueli už s určitosťou nepôjdeme do predĺženia. Ak sa aj zrodí remíza, tak postupovať budú hostia. Barcelona si to však s veľkou pravdepodobnosťou už nenechá ujsť.

15
Barcelona dala gól! Gól strelil LIONEL MESSI, ktorý dostal opäť prihrávku od Jordiho Albu a opäť z prvej páli výborne k tyčke. Tentokrát bol brankár bez nároku na zákrok.

14
Barcelona tak strelila vedúci gól už po necelých 13 minútach a z tlaku rozhodne neuberá.

13
Barcelona dala gól! Gól strelil LIONEL MESSI, ktorý z prvej strieľa z Albovej prihrávky. Loptu výborne umiestnil k žrdi, kde sa jej najprv chytil brankár Álvarez, no nedokázal ju vytesniť z priestoru troch žrdí.

12
O sebe dali vedieť aj hráči hostí, ktorí vyslali do šestnástky Barcelony prízemný center. Tam musel byť pozorný Piqué, ktoré črtajúce sa nebezpečenstvo odvrátil.

11
Spoza šestnástky to vyskúšal Lionel Messi, ktorý svojou prízemnou strelou veľa vody nenamútil.

10
Azda prvýkrát sa v dnešnom dueli dostal k lopte aj Cillessen. Lopta však putovala na jeho kopačku len od jeho spoluhráčov.

9
Počínanie Luisa Suáreza na ľavom krídle bude mať za následok len rohový kop.

8
Rohový kop bol však bez väčších problémov odvrátený, a tak si hostia môžu vydýchnuť.

7
Messi so Suárezom to teraz príliš prekombinovali a napokon sa nedostali k zakončeniu. Budú však zahrávať prvý rohový kop zápasu.

6
Smerom dopredu sa vydali aj hráči Celty Vigo, ktorí sa však na polovičke súpera dlho neohriali.

5
Barcelona je v úvode jednoznačne lepším tímom, keď do šestnástky súpera letel prízemný center, ktorý však bol napokon odvrátený.

4
Gómes posielal do šestnástky súpera center, na ktorý len tesne nedočiahol skákajúci Messi.

3
Dlhá lopta za obranu Celty sa hosťujúcej obrane podarilo odvrátiť, no pri lopte aj naďalej zostávajú Katalánci.

2
Messi sa už-už dral k zakončeniu z vnútra šestnástky Celty, no napokon bol včas dostúpený a od lopty odzbrojený.

1
Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FC Barcelona: Cillessen – Semedo, Piqué, Mascherano, Alba – Rakitić, Busquets, Gómes – Iniesta (C) – Messi, Suárez
Náhradníci: ter Stegen – Dembélé, Paulinho, Digne, Vermaelen, Roberto, Árnaiz

Celta Vigo: Álvarez – Mallo (C), Sergi, Fontás, Jonny – Wass, Jozabed, Lobotka, Sisto – Aspas, Mor
Náhradníci: Blanco – Hernández, Radoja, Gómez, Cabral, Roncaglia, Méndez

Rozhodca: Alejandro José Hernández Hernández.

Vítame vás pri sledovaní odvetného zápasu osemfinále Copa del Rey, kde sa dnes na Nou Campe predstavia futbalisti z Barcelony, ktorí budú hostiť hráčov Celta Viga. V prvom vzájomnom pohárovom meraní síl sa zrodila remíza 1:1, keď poslal Kataláncov do vedenia Arnaiz Jose, no chvíľku na to vyrovnal na konečný výsledok domáci Pione Sisto.

Barcelona
Blaugranas mali prvého súpera v Copa del Rey až v šestnásťfinále, kde bola ich súperom Murcia. Tá hrá Segundu Division B. Prekvapenie sa nekonalo a tím z nižšej ligy sa po prehrách 0:3 a 5:0 pratal z poháru. Vďaka tomu sa spomínaný Arnaiz Jose aktuálne nachádza na delenej druhej priečke v tabuľke strelcov za 3 strelené góly.

Celta Vigo
Aj futbalisti Celty hrali prvý dvojzápas v šestnásťfinále. Mali však ťažšieho súpera, ktorým bol ligový Eibar. Ten porazili síce oba razy, no len tesne 1:2 a 1:0. Slovák Stanislav Lobotka nastúpil doposiaľ v pohári len v odvetnom dueli s Eibarom, kde hral od 71. minúty. V zápase s Barcelonou si pripísal však plnú minutáž.

Prvý zápas sa síce skončil remízou 1:1, no favorit na postup je jasný. Sú si toho vedomé aj stávkové kancelárie, ktoré vyhotovili na domácich kurzy pod 1,2. Naopak na hostí sa to vyšplhalo do veľkej výšky cez 11. Duel však môže dopadnúť hocijak, a tak sa pohodlne usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:30.