po s.s. (2:3) HBK Kometa Vrútky – HBK Nitrianski Rytieri Nitra
2:3
(2:0, 0:2, 0:0 - 0:0, -:-)
Komentuje: Miroslav Revaj, Daniel Modrovský

Vyjadrenia trénerov po stretnutí:

Jurošek Peter (tréner HBK Kometa Vrútky): „Úvod zápasu sme mali určite lepší ako súper. Nitru sme dokázali zaskočiť dvoma rýchlymi gólmi. Nitra sa v druhej tretine zdvihla, prvým gólom od polovice ihriska, druhým ku ktorému sme jej prispeli aj my. Stav bol 2:2 a v tretej tretine, rovnako ako v predĺžení to bol hokejbal, ktorý sa musel páčiť. Hra sa striedala na oboch stranách. Myslím si, že sme mali o málo viac príležitostí ako Nitra, škoda len, že sme ich nepremenili. Nájazdy, to už je len lotéria. Skôr je to o tom, kto z koho. Nitra mala o čosi lepších strelcov, keď nám dokázali dať tri góly. Súperovi môžem len pogratulovať, táto séria bol hokejbal nie slovenskej, ale svetovej úrovne. Klobúk dolu nielen pred súperom, ale aj pred mojimi hráčmi, ktorí dokázali s niekoľkonásobným Majstrom SR držať krok. Nitra sa tak musela obávať o osud samotnej série.“

Ďuris Jozef (tréner HBK Nitrianskí Rytieri Nitra): „Zápas sa niesol v rovnakom nasadení ako ten včerajší. V búrlivej atmosfére diváci videli výborný hokejbal. Do zápasu sme naskočili veľmi zle, po prvej tretine sme prehrávali už 0:2. Tvrdšie slová, ktoré sme si ale povedali v kabíne padli na úrodnú pôdu a v druhej tretine sme nielen zlepšili náš výkon, ale dokázali aj vyrovnať. V tretej tretine sa skôr vyčkávalo, nikto nechcel urobiť zbytočnú chybu. V predĺžení sa aj vylučovalo, hra sa kúskovala, pričom Vrútky mali v závere obrovskú šancu, ktorú ale nevyužili. V nájazdoch je to vabank, boli sme v nich šťastnejší. Hneď ako sme vedeli, že v play-off dostaneme Kometu Vrútky, uvedomovali sme si, že to bude nesmierne náročná séria. V prvých dvoch stretnutiach sme síce naplno využili výhodu domáceho prostredia, vo Vrútkach sa ale hrá nesmierne ťažko, najmä pred takýmto búrlivým obecenstvom. V sérii sme boli napokon šťastnejší, nemyslím si, že by Vrútky boli horšie, rozhodlo ale aj šťastie, najmä v nájazdoch. Semifinálové stretnutia zatiaľ ešte nechceme riešiť, hlavne si chceme oddýchnuť pretože súper, ktorého dostaneme, bude nesmierne ťažký. Extraliga je nesmierne vyrovnaná, ak však chceme byť Majstri, musíme poraziť každého.“

Štvrťfinálová séria medzi Vrútkami a Nitrou sa napokon rozhodla vo štvrtom stretnutí a v nájazdoch. Vrútky sa po prehre 2:3 lúčia so sezónou, Nitra postupuje do semifinále.

55:00
V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HBK Nitrianskí Rytieri Nitra.
Autorom víťazného gólu je CHOVAN MICHAL.