koniec Slovensko – USA
4:1
(2:0, 1:1, 1:0)
Komentuje: Dominika Haršáni Handzušová

Ďakujeme za pozornosť a sme radi, že vám ešte prinesieme minimálne jeden zápas našej reprezentácie. Dnes si ešte môžte pozrieť, ako dopadnú posledné stretnutia základných skupín.

V rozhodujúcom zápase o štvrťfinále sme teda dokázali uspieť a postúpime zo štvrtého miesta. Zrejme tak nastúpime proti Fínom, ak zvládnu záverečný zápas proti Lotyšom. Priebežne tabuľka: 1. Rusko 15, 2. USA 15, 3. Fínsko 14 a 4. Slovensko 10.

Najlepší hráči zápasu:
USA – obranca Matt Hunwick.
Slovensko – brankár Rastislav Staňa.

V tretej tretine sme ustrážili aktivitu Američanov a do prázdnej brány ešte svojim prvým gólom na majstrovstvách a vôbec v seniorskej reprezentácii upravil na 4:1 Marko Daňo.
Strely na bránu v tretej tretine 9:7, celkovo 26:21.

60:00

59:55
Vylúčenie USA – Erik Johnson – dve minúty za krosček. Najprv krosčekoval Záborského za bránou a ešte mu uštedril úder aj do tváre.

59:48
Teraz sa Záborský skúsil cez Johnsona natlačiť na bránu, Johnsonovi praskli nervy.

59:28
Záborský s pukom v strednom pásme, Bishop je už v bráne, takže ho radšej podržal na istotu.

58:36
Slovensko dalo gól!
Daňo mieril do útočného pásma, jeho strela z ľavej strany bola zblokovaná, ale po odraze o zadný mantinel ho dokázal spoločne so Šatanom vybojovať a MARKO DAŇO potvrdzuje víťazstvo Slovákov strelou do prázdnej brány!
Asistencia: Miroslav Šatan.

58:05
Moss prepálil vzduchom a netrafený puk vybehol von z pásma.

57:43
Ben Bishop je na striedačke, USA v šiestich!

57:46
McBain napriek miernemu bloku dostal prihrávku na modrú čiaru.

57:29
Smith spoza hráčov, puk bol zrazený do vzduchu.

57:04
Kopecký utekal za pukom, ktorý pri boji pri mantineli vyletel k útočnej modrej, ale skôr tam bol americký obranca.