koniec udalosti Obrovský slalom žien, 2. kolo, Cortina d'Ampezzo
Víťazka: Lara Gutová-Behramiová (SUI)
2. Mikaela Shiffrinová (USA) 3. Katharina Liensbergerová (AUT)
Komentuje: Miroslav Revaj
 
Víťazkou dnešného obrovského slalomu a držiteľkou zlatej medaile sa stáva švajčiarska reprezentantka Lara Gutová-Behramiová! Táto pretekárka získava svoju druhú zlatú medailu na tomto šampionáte a celkovo ich má už tri na svojom konte. Mikaela Shiffrinová, ktorá vyhrala prvé kolo dnes napokon berie striebornú medailu, keď zaostala za švajčiarskou súperkou len o 2 sekundy. S bronzom je určite veľmi spokojná Katharina Liensbergerová z Rakúska.

Petra Vlhová bola po prvom kole na 11. mieste a napokon dnes končí na 12. mieste. Nuž, nebol to vydarený pretek z jej strany, patrila medzi adeptky na medailu, ale musí to hodiť za hlavu a sústrediť sa na sobotný slalom, kde to celé môže napraviť!

Prebieha už ceremoniál a odovzdávanie medailí. Ešte si to zvyšné pretekárky od 30. miesta v prvom kole rozdajú o konečné umiestnenie.

V tejto chvíli sa však už náš prenos končí. Ďakujeme vám za pozornosť a želáme pekný zvyšok dňa!
 
Druhé kolo obrovského slalomu žien sa práve skončilo!
 
1
Zlatú medailu americká reprezentantka nezíska! Shiffrinová napokon v cieli prehráva o dve stotiny so švajčiarskou reprezentantkou a dnes jej patrí strieborná medaila! Zlato teda získava Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska a je jasným fenoménom tohto šampionátu!
 
1
Zostala posledná pretekárka. Získane Mikaela Shiffrinová zlatú medialu?
 
2
Nuž a azda to najväčšie prekvapenie v prvom kole bola Nina O'Brienová z USA, ktorá bola po prvom kole prvá! Teraz dala v druhej jazde do toho všetko čo mohla a v samom závere prišla hrubá chyba, ktorá ju pripravila o medailu! Predbežne je na 9. mieste a určite cíti veľké sklamanie, aj keď to je pre ňu pekný výsledok. Veľká škoda tej chyby v závere, zrejme už nemala dostatok síl.
 
3
No a už sme sledovali jazdu držiteľky dvoch medailí z tohto šampionátu. Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska takisto v prvom kole prekvapila a v druhom kole má napokon lepší čas oproti rakúskej súperke o 9 stotín! To zamenená, že dnes pridá svoju tretiu medailu, fantastický výkon!
 
4
V prvom kole prekvapila vysokým umiestnením Katharina Liensbergerová z Rakúska. Tam to bola veľmi čistá jazda, v tej druhej nie, ale aj napriek veľkým chybám bojovala no a v cieli je predbežne prvá! Klobúk dole, po takých chybách to zvládla a má šancu na medailu.
 
5
Michelle Gisinová zo Švajčiarska patrila dnes medzi adeptky na medailu. Po prvom kole bola na piatom mieste a teraz v druhom kole dala do toho maximum. Žiaľ, v rozhodujúcom úseku zostala moc v záklone a to ju stálo dnešný prípadný úspech. Predbežne je v cieli až na 7. mieste, zdoláva našu reprezentantku o 9 stotín.
 
6
Reprezentnatka Nového Zélandu, ešte stále mladá pretekárka Alice Robinsonová predviedla solídnu jazdu v prvom kole a dnes bojovala o vysoké umiestnenie! Záver trate zvládla teraz výborne a predbežne ide na líderskú pozíciu!
 
7
Veľké prekvapenie prvého kola na trati a to Maryna Gąsienicová-Danielová z Poľska. Naozaj, v prvom kole predviedla výbornú jazdu a začala dobre aj jazdu v tomto druhom kole. V úvode si držala zelené čísla, ale prišla hrubá chyba a bolo po dobrom výsledku. Do cieľa síce dorazila, predbežne je na 2. mieste, ale nebyť toho zaváhania tu bol útok veľmi vysoko! Radosť však poľská reprezentantka má.
 
8
Nórska reprezentantka Ragnhild Mowinckelová predviedla výbornú jazdu v prvom kole a tento šampionát ukazuje jej progres. Druhé kolo už nebolo tak ideálne, napokon je na predbežnom štvrtom mieste, za našou reprezentantkou.
 
Nasleduje krátka prestávka!
 
9
A je tu desiatka najlepších po prvom kole. Tessa Worleyová z Francúzska chybovala v prvom kole a nebyť tej chyby, mohla byť aj výraznejšie hore.S jazdou v druhom kole však nie je spokojná, predbežne je na druhom mieste.
 
10
Sklamanie je aj na slovinskej strane, keďže Meta Hrovatová nedokončila druhé kolo a vo svojej silnej disciplíne tak nezaznamená výraznejší úspech!
 
11
Slovenská reprezentantka nepredviedla dobrú jazdu ani v druhom kole! Žiaľ, jej strata začala postupne narastať a v technickejšej pasáži to vylepšiť nedokázala. Konštatujeme, že predbežne je na treťom mieste a tak neobháji ani to 10. miesto po prvom kole.
 
11
No a už dávajme väčší pozor! Na trať ide Petra Vlhová, držíme palce!
 
12
Nórska reprezentantka Kristyn Lysdahlová mala pred ňou náskok len dve stotiny. Nemôže byť však so svojou jazdou až tak spokojná, v cieli napokon stratila 2.18 sekundy a predbežne je až na 6. mieste. Väčšie nádeje sa do nej vkladajú v sobotnom slalome.
 
13
Švajčiarska reprezentantka bola po prvom kole na 13. mieste. Skúsená pretekárka zažíva ťažšiu sezónu, v ktorej sa nedarí tak ako by chcela. Po tejto jazde v druhom kole je predbežne na 2. mieste.
 
14
Ďalej sa na trati v druhom kole predstavila Ramona Siebenhoferová z Rakúska. Od úvodu si držala náskok a ten aj navyšovala, po výbornej jazde ide na predbežné prvé miesto! Bassinovú zdolala cez jednu sekundu.
 
15
Po krátkej prestávke sa na trať v druhom kole dostala Marta Bassinová. Jej jazda v prvom kole bola určite sklamaním a v druhom kole tak musela už riskovať. Bola to agresívna jazda od úvodu, ale prišlo jedno/dve zaváhania a to ju stálo napokon lepší čas. Zatiaľ je na líderskej pozícii, ale mohlo to byť zrejme aj lepšie!