koniec po predl. Slovensko – Rusko
1:2
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Komentuje: Miroslav Revaj

Napokon ani dnešné predĺženie pre Slovensko úspešne nedopadlo, tak ako včera proti USA, aj dnes proti Rusku sme ho prehrali. Opäť však naši mladíci predviedli výborný výkon a držali krok s veľkým favoritom. Získavame napokon náš druhý bod a budeme hrať ešte o umiestnenie. Toto stretnutie by sa malo odohrať v piatok, na bližšie informácie si však ešte musíme počkať.

Ja vám v tejto chvíli ďakujem za vašu pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera, rovnako už aj dobrú noc. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.

62:55
Rusko dalo gól!

Veľký tlak nášho súpera napokon logicky vyústil v rozhodujúci presný zásah a tak z tohto stretnutia získavame aspoň jeden bod! BOGDAN TRINĚJĚV prestrelil Opatovského a tak definitívne rozhodol o výhre Ruska v tomto stretnutí – 1:2 po predĺžení!

62:38
Predĺženie zatiaľ jednoznačne patrí Rusku, ktoré si vytvára veľký tlak a pribúdajú aj nebezpečné momenty pred našou bránkou.

62:00
Definitívne rozhodnutie mal teraz na hokejke Pašin, ale toho dokázal vychytať slovenský brankár Opatovský!

61:06
Teraz sa už strelou prezentoval Guščin, ale nemieril presne. Dopredu tak môže ísť Slovensko.

60:29
O prvý útok sa postaral práve ruský výber, ale Opatovský nijak zasahovať nemusel.

60:10
Predĺženie medzi Slovenskom a Ruskom sa už naplno rozbehlo. Buly v prospech Ruska, hrá sa pri formáte 3 na 3.

60:01
Začalo sa predĺženie.

Tretia tretina ponúkla jeden presný zásah, postaral sa oň Fatul a tak si Slovensko aj v tomto zápase proti Rusku zahrá predĺženie! Včera sme proti USA v tejto fáze úspešný neboli, verme, že dnes tomu bude inak.

60:00
Tretia tretina sa skončila.

59:55
Oddychový čas Rusko.

59:21
Rusi boli teraz pri puku, ale nič zaujímavého nevymysleli. Pomaly sa zrejme tak môžme chystať na predĺženie.

58:38
Oddychový čas Slovensko.

58:31
Už to však vyzerá, že sa dočkáme predĺženia. Včerajšie predĺženie proti USA ale pre nás úspešne nedopadlo.

58:01
Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

57:23
Po dlhšej dobe sa v útoku pripomenulo aj Rusko, ale Trinějev nemieril presne. Zdá sa, že Rusom takýto stav aj vyhovuje.

56:11
Ruský brankár musel opäť zasahovať, ale poradil si aj s pokusom Chromiaka. Hra je prerušená, Slovensko ešte získava buly v útočnom pásme.

55:34
Toto bola výborná pasáž hry v podaní Slovenska, keď sme svojho súpera dostali pod veľký tlak. Celé to zakončil svojou strelou od modrej Stacha, ale brankár súpera si pripisuje presný zákrok.

54:21
Tretia tretina sa pomaly blíži k svoju záveru, aj naďalej platí nerozhodný stav 1:1 po góloch Burujanova a Fatula!