koniec MŠK Žilina – AS Trenčín
2:0
(1:0)
Komentuje: Dávid Švec

S konštatovaním, že Žilina na domácom trávniku porazila AS Trenčín 2:0 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok dňa. Dočítania priatelia.

90+2

90+2
Priamy kop Žiliny zahral Jakub Paur, no jeho pokus končí vysoko nad Šemrincovou bránkou.

90+1
Žilinčania ešte kombinujú na polovici súpera. Po faule pred šestnástkou AS budú kopať priamy kop.

90
Riadny hrací čas je za nami, hlavný rozhodca bude v druhom polčase nadstavovať minimálne 2 minúty.

89
Samuel Petráš posiela loptu dlhým výkopom na polovicu Trenčína.

88
Taofiq Jibril skúsil po centri zakončenia hlavou, no Šemrinec s jeho pokusom nemal absolútne žiadny problém.

87
Ahmad Ghali skúsil z ľavej strany polostrelu-polocenter, lopta prešla celým pokutovým územím Žiliny a napokon končí vedľa bránky.

87
Po rohu MŠK sa do strely volejom oprel Enis Fazlagić, ale nemieril presne.

86
Po dlhšom čase sú na polovici súpera aj Žilinčania. Jibril našiel z pravej strany prihrávkou Timoteja Jambora, ktorého strelu vyrazil Šemrinec na rohový kop.

85
Trenčania stále kombinujú na žilinskej polovici trávnika. Výsledkom je však len lopta v náruči Samuela Petráša.

84
Trenčania aj po prestriedaní pokračujú v snahe o kontaktný gól.

83
Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Ante Roguljić, prichádza Abdul Zubairu.

83
Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Adam Tučný, prichádza Abubakar Ghali.

83
Pre Timoteja Jambora dnes ide o premiérový štart v našej najvyššej súťaži.

82
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Matúš Rusnák, prichádza Timotej Jambor.

82
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Dawid Kurminowski, prichádza Taofiq Jibril.

81
Obrovská šanca hostí! Center Roguljića z priameho kopu skončil na hlave Richarda Križana pri pravej tyči. Ten ju poslal okamžite presne k tyči, ale skvele zasiahol pohotový Samuel Petráš!

80
Do konca zápasu ostáva 10 minút, Žilina stále vedie nad Trenčínom 2:0.

80
Tučného center hľadal už spomínaného Letenaya, ktorého v tomto momente dobre postrážili žilinskí obrancovia.

79
Letenay bojuje na hrote AS ako lev, v tejto chvíli bol faulovaný Anangom.

79
Sluka fantastickou prihrávkou po ľavej čiare našiel rýchleho Adriána Kaprálika, no center mladého krídelníka Žiliny nebol presný.

78
Lenže Trenčania sa zo všetkých síl snažia dať gól, aktívny Jakub Kadák sa oprel do lopty, no tá končí v moci pozorného Samuela Petráša.

78
Nuž a po ďalšom rohovom kope hostí mieri lopta do strelu poľa.

77
Rohový kop Jakuba Kadáka obrana MŠK upratala na ďalší roh pre AS.

76
Trenčanom sa kráti čas na kontaktný gól, budú však zahrávať rohový kop.

75
Dlhý výkop Samuela Petráša končí až pri Igorovi Šemrincovi.

74
Jakub Paur sa snažil predrať pred bránku Trenčína, výborný obranný zákrok predviedol Urban Mazanovský.

73
Center Achrafa El Mahdiouiho našiel hlavu Richarda Križana, ktorý skúsil ohroziť Petráša, no bol v postavení mimo hru.

72
Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Reuben Yem, prichádza Urban Mazanovský.

71
Žilinčania bez väčších problémov kombinujú na vlastnej polovici trávnika a kontrolujú priebeh zápasu.

70
Striedanie chystá aj Stijn Vreven, do hry príde ešte stále len 16-ročný Urban Mazanovský.

70
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Ján Bernát, prichádza Adrián Kaprálik.

70
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Dávid Ďuriš, prichádza Jakub Paur.

70
Do konca zápasu ostáva necelých 20 minút, Žilina pod Dubňom stále vedie nad AS Trenčín 2:0.

69
Sluka našiel naľavo Ďuriša, ktorý si ešte narazil loptu s Gonom, v poslednom momente ho však zastavil jeden z obrancov Trenčína.

68
Domáci trénera Pavol Staňo chystá dvojité striedanie, do hry prídu Jakub Paur a Adrián Kaprálik.

67
V týchto momentoch je Trenčín aktívnejším tímom, oproti prvému polčasu je to diametrálny rozdiel.

66
Tučný sa snažil predrať po ľavej strane, fauloval však protihráča a dopredu tak pôjde Žilina.

65
Žilinčania sa okamžite snažili o ofenzívnu odvetu, ale tá im v tomto momente vôbec nevyšla.

65
Obrovská šanca Trenčína! Striedajúci Gajdoš sa dostal do zakončenia, no jeho strelu pred bránkovou čiarou zastavil obranca Branislav Sluka!

64
Žilinčania skúsili signál, ale až príliš akciu prekombinovali a Šemrinec napokon nemusel zasahovať.

63
El Mahdioui fauloval na vlastnej polovici trávnika. Domáci budú kopať priamy kop zo zaujímavej pozície.

62
Trenčín sa stredom poľa snaží o útočnú akciu.

61
Ďalšia výborná akcia Žiliny, z ľavej strany skúsil technickú strelu Dávid Ďuriš a len tesne minul ľavú tyč Šemrincovej bránky!

60
V Žiline máme za sebou hodinu hry, Žilina už vedie nad Trenčínom 2:0.

59
Žilina dala gól!
Nuž a Žilina okamžite trestá nevyužitú šancu Trenčína, pretože Gono našiel naľavo Dávida Ďuriša, ktorý si počkal na dobrú pozíciu, poslal do šestnástky Trenčína presnú prihrávku na DAWIDA KURMINOWSKEHO a MŠK tak vedie 2:0!

59
Kadákov center narobil pred Petrášom menšie zmätky, Letenay však napokon loptu do žilinskej siete nedostal.

58
Trenčania budú v 58. minúte zahrávať prvý rohový kop v dnešnom zápase. Loptu zatočí Jakub Kadák.

57
Technická strela Kurminowskeho z hranice šestnástky míňa ľavý horný roh Šemrincovej bránky.

56
Ďurišova kolmica na hrot hľadala Dawida Kurminowskeho, no ten sa napokon k lopte nedostal. Trenčania tak opäť idú dopredu a v druhom polčase sú zatiaľ výrazne lepší než v prvej časti zápasu.

55
Po pár chvíľach idú dopredu Žilinčania, ale veľmi skoro strácajú loptu a dopredu tak idú opäť Trenčania.

54
Trenčania v týchto momentoch kombinujú na žilinskej polovici trávnika.

53
Obrovská šanca Trenčína, Gajdoš výborne našiel Roguljića, ktorý si nabehol do šestnástky Žiliny. Ante však v dobrej pozícii namieril len do vybiehajúceho Samuela Petráša, ktorý výborným zákrokom podržal svoj tím!

53
Po treťom žilinskom rohovom kope si môže obrana AS konečne trošku vydýchnuť, lopta mieri do stredu poľa.

52
Nuž a uvidíme aj tretí rohový kop, pretože hlavička kapitána Žiliny Minárika bola odvrátená na ďalší roh Šošonov.

51
Po rohu MŠK sa do zakončenia dostal Enis Fazlagić, ale jeho jedovatú strelu Yem tečoval na ďalší rohový kop.

51
Domáci budú zahrávať šiesty rohový kop v dnešnom zápase.

50
Máme za sebou 50 minút dnešného zápasu, Žilina stále vedie nad Trenčínom 1:0.

49
Obaja tréneri od postranných čiar burcujú svojich hráčov.

48
Trenčania sa snažia kombinovať na vlastnej polovici a trošku sa upokojiť.

47
Rohový kop Šošonov nebol pre Šemrinca nebezpečný, ale následne spoza šestnástky AS napriahol žilinský kapitán Ján Minárik. Mieril k ľavej tyči, no Šemrinec si s jeho strelou s námahou a na dvakrát poradil.

47
Domáci futbalisti nastúpili do druhého polčasu bez zmeny v zostave. Po prvej útočnej akcii budú domáci zahrávať rohový kop.

46
Úvodný výkop druhého polčasu patril Žiline.

46
Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Hamza Čataković, prichádza Artur Gajdoš.

46
Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase vedie Žilina nad Trenčínom 1:0. Druhý polčas sa začne približne o 16:00.

45+1
Prvý polčas sa skončil.

45+1
Ďalšie zakončenie Žiliny, Miroslava Gono z diaľky pálil vysoko nad bránku Trenčína.

45
Ďalšia ofenzívna snaha Žiliny, strelu Matúša Rusnáka však zblokoval Martin Šulek a lopta následne končí v moci Igora Šemrinca.

44
Roguljić našiel prihrávkou naľavo Slávika, ktorý loptu posunul Tučnému. Ten však prišiel o loptu a dopredu idú Žilinčania.

43
V závere prvého polčasu priamy kop Žiliny od ľavej čiary. Loptu pred Šemrinca zatočil Bernát, ale obrana AS bola pozorná.

42
V týchto momentoch vidíme viacero nepresností na oboch stranách, tempo zápasu z prvej polovice polčasu trochu upadlo.

41
Výborná prihrávka z pravej strany hostí našla Kadáka, ktorý skúsil prekvapiť Petráša pri ľavej tyči. Žilinský brankár si však dal pozor a podržal svoj tím.

40
Branislav Sluka sa s loptu preštrikoval až ku šestnástke Trenčína, ale to bolo nateraz všetko. Obrana AS ho dokázala zastaviť a hostia idú dopredu.

39
Benson Anang sa prihrávkou na pravú stranu snažil vysunúť Matúša Rusnáka, no pre krídelníka Šošonov to bola príliš prudká prihrávka.

38
Aktuálna správa zo Žiaru nad Hronom hovorí, že Pohronie otočilo zápas proti Trnave a vedie 3:2. To znamená, že za aktuálne stavu sa Trenčín prepadá na posledné miesto v tabuľke.

37
Nuž, v závere prvého polčasu konečne aj Trenčania ukázali ofenzívne chute, verme, že v druhom polčase toho ukáže ešte oveľa viac, zápasu by to len prospelo.

36
Obrovská šanca Trenčína po chybe Kiwiora! Jakub Kadák sa predral k bránke Žiliny po pravej strane, prihrávkou po tráve hľadal Letenaya, ktorý však v sklze minul jeho prihrávku!

35
Loptu je znovu na polovici Trenčína a v moci Žilinčanov, lenže chyboval Kiwior a dopredu pôjdu Trenčania.

34
Na striedačke Žiliny prebieha intenzívna debata hlavného trénera Pavla Staňa s jeho asistentmi, uvidíme či to prinesie zmenu v hre Žiliny.

34
Roguljić sa poctivo vrátil do obrany a čisto vypichol loptu aktívnemu Miroslavovi Gonovi.

33
Z veľkej diaľky skúsil strelecké šťastie ranou po trávniku Richard Križan, no Petráš s jeho zakončením nemal absolútne žiadny problém.

33
Hráči AS Trenčín po dlhšom čase na polovici súpera, snažia sa vymyslieť zaujímavú kombináciu.

32
Žilinčania trošku zmenili svoju hernú stratégiu. Aktuálne sa snažia dopredu dostať dlhými centrovanými loptami.

31
Na hrote Šošonov sa k lopte snažil dostať Poliak Kurminowski, no jeho snaha končí napokon postavením mimo hru.

30
Máme za sebou úvodnú polhodinu zápasu, viacmenej sa hrá len na jednu bránku, Žilina zatiaľ vedie nad Trenčínom 1:0.

29
Trenčanom sa stále smerom dopredu nedarí, je to pomalé a absolútne bez nápadu.

28
Gono v útoku najskôr stratil loptu, no následne ju získal. Z pravej strany okamžite hľadal prihrávkou Kurminowskeho, no toho stráži pozorný Richard Križan.

27
Rohový kop Žiliny, loptu si zo vzduchu stiahol do svojej náruče pohotový Igor Šemrinec.

26
Rýchly útok Žiliny, časovanú prihrávku Bernáta na Kurminowskeho odvrátil Križan na rohový kop.

26
Na opačnej strane pohrozili Trenčania, strela Letenaya končí vedľa ľavej tyče Petrášovej bránky.

25
Ďalšia veľká šanca Žiliny! Po centri z rohového kopu sa do zakončenia hlavou dostal Dawid Kurminowski, no minul pravý horný roh Šemrincovej bránky!

24
Parádna delovka Jakuba Kiwiora spoza šestnástky hostí mierila pod brvno trenčianskej bránky, Igor Šemrinec ju skvelým zákrokom vyškriabal na rohový kop!

23
Žilinčania sa stále snažia kombinačne dostať pred Igora Šemrinca.

22
Sluka si s loptou zbehol k šestnástke Trenčína z pozície ľavého obrancu a skúsil strelu, no tú mu nešťastne zblokoval Dawid Kurminowski.

21
Rýchla akcia hostí, pred Letenayom loptu v poslednej chvíli odkopol vracajúci sa Jakub Kiwior.

20
Domáci kombinujú na vlastnej polovici trávnika, ich taktika v tejto chvíli pripomína uspávanku.

19
Hra sa prelieva zo strany na stranu, hostia však stále nedokázali domáceho brankára Petráša vážnejšie ohroziť.

18
Faul Kurminowskeho v strede poľa, obišlo sa to bez kartového napomínania.

17
Lopta na ľavú stranu hľadala Slávika, výborne pozične čítal hru domáci Anang a poslal loptu za postrannú čiaru.

16
Trenčania musia výrazne zlepšiť pohybovú ponuku, pretože smerom dopredu sú príliš statickí a žilinská obrana s nimi nemá absolútne žiadny problém.

15
Miroslav Gono si zbehol do šestnástky Trenčína, loptu priam naservíroval JÁNOVI BERNÁTOVI, ktorý ju z prvej poslal k ľavej tyči bránky nešťastného Igora Šemrinca.

15
Trenčania sa snažia, to sa im nedá uprieť, ale zatiaľ sa im veľmi nedarí a viacerí futbalisti sú len tieňom hráčov z minulosti.

14
Rýchly útok Žilinu, kolmicu na unikajúceho Dávida Ďuriša opäť v poslednej chvíli zastavil stopér Trenčína Richard Križan!

13
Rohový kop Žiliny v tejto chvíli neznamenal pre Igora Šemrinca žiadne vážnejšie nebezpečenstvo.

12
Domáci Žilinčania kombinujú pred šestnástkou Trenčína, Gono sa šikovne dostal do vápna, ale prihrávku na Kurminowskeho v poslednej chvíli upratal na roh Richard Križan!

11
Máme za sebou úvodných 10 minút zápasu, pod Dubňom sme gól zatiaľ nevideli.

10
Fantastický výkop Samuela Petráša našiel na žilinskom hrote Dawida Kurminowskeho, ktorý sa dostal cez Slávik, no jeho strelu vo výbornej pozícii vyrazil nohou pozorný Igor Šemrinec!

10
Priamy kop hostí zo stredu poľa zahral Roguljić, no jeho center končí v moci Samuela Petráša.

9
Menšie zmätky pred Petrášom, pretože Benson Anang sa vo vlastnej šestnástky pošmykol, následne však v páde dokázal loptu včas poslať na rozohrávku Samuelovi Petrášovi.

9
Trenčania sú síce opticky viac pri lopte, ale pri prechode do útoky lopty veľmi ľahko strácajú.

8
Po priamom kope Šošonov nasledoval nevydarený pokus o strelu spoza šestnástky, Šemrinec mohol ostať absolútne pokojný.

7
Slávik pri pravej čiare fauloval Rusnáka, priamy kop Žiliny zahrá Ján Bernát.

7
Hráčom AS sa zatiaľ nedarí dostať na dlhší čas na žilinskú polovicu trávnika.

6
Rohový kop zahrali Žilinčania nakrátko, následný center pred Šemrinca však starosti Trenčanom nenarobil.

5
Rusnák našiel prihrávkou Miroslava Gona, ktorého center bol zblokovaný na prvý rohový kop Žiliny v dnešnom zápase.

5
Trenčania skúsili útok po pravej čiare, no tentoraz im to vôbec nevyšlo a dopredu pôjdu Žilinčania.

4
Samuel Petráš v žilinskej bránke trošku zazmätkoval pri útočnej akcii Trenčína, následne však výborne zareagoval a loptu včas skryl pred Letenayom do svojich rukavíc.

3
Domáci futbalisti kombinujú na polovici súpera. Kolmica na Kurminowskeho však bola pridlhá, poľský útočník následne navyše štrajchol brankára hostí Šemrinca, ktorý ale bude v poriadku a bude pokračovať v zápase.

2
Na hrote Trenčína si dnes odbije premiére v základnej zostave v tejto sezóne mladý útočník Lukáš Letenay. Rovnako tak majú Trenčania v zostave mladíka Slávika, Tučného a na striedačke Urbana Mazanovského.

1
Úvodný výkop zápasu patrí hráčom Trenčína.

1
Stretnutie sa práve začalo.

Žiline dnes bude chýbať Vahan Bičachčjan, ktorý je po návrate z reprezentácie v povinnej karanténe a čaká na výsledky testu.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Petráš – Anang, Kiwior, Minárik (C), Sluka – Gono, Fazlagić, Bernát – Rusnák, Kurminowski, Ďuriš.
Náhradníci: Belko – Kopas, Vallo, Kaprálik, Jibril, Paur, Jambor.

AS Trenčín: Šemrinec – Yem, Križan, Šulek, Slávik – Roguljić (C), Čataković, El Mahdioui – Kadák, Letenay, Tučný.
Náhradníci: Kukučka – Kapuadi, Zubairu, Depetris, Ghali, Mazanovský, Gajdoš..

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 14. kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na domácom štadióne hráčov AS Trenčín. Ide o trošku špecifickú situáciu, keďže AS hráva domáce zápasy rovnako na štadióne v Žiline. Zápas sa začína o 15:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné tretie miesto so ziskom 22 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Pavla Staňa zvíťazili v Nitre 3:0. Najlepším strelcom tímu je Arménčan Vahan Bičachčjan, ktorý má na svojom konte deväť presných zásahov.

Trenčínu patrí v aktuálnej tabuľke Fortuna ligy 11. miesto so ziskom 11 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Stijna Vrevena prehrali v Zlatých Moravciach s ViOnom 0:5. Najlepším strelcom tímu je Hamza Čataković, ktorý má na svojom konte 4 góly.

Zápas sa pod Dubňom začína o 15:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.