koniec FC Barcelona – Bayern Mníchov
0:3
(0:1)
Komentuje: Rastislav Štrauch

Je dobojované. Barcelona si takto svoj vstup do Ligy Majstrov bez Lionela Messiho určite nepredstavovala. Bayern totiž španielsky celok jednoznačne prehrával a vezie domov trojgólovú výhru. Do listiny strelcov sa zapísali Thomas Muller a dva zásahy vsietil aj Robert Lewandowski.

Na dnes je to už odomňa všetko. Uvidíme sa pri ďalších online-textových prenosoch. S pozdravom komentátor stretnutia, Rastislav Štrauch.

90+2

90+1
Kimmich ešte vyskúšal vypáliť, ale jeho pokus mieril tak do dvanástej rady tribúny za bránkou.

90
Rozhodca pridáva k tomuto zápasu ešte dve nadstavené minútky.

88
Ešte to skúšal Lewandowski, ale jeho pas bol zblokovaný na rohový kop.

87
O víťazovi je tak rozhodnuté a toto stretnutie sa bude už len dohrávať.

85
Bayern dal gól!
Výborný výkon hostí korunovaný a odmenený tretím gólom v sieti ter Stegena. Gnabry orazítkoval iba tyč, no lopta sa opäť odrazila k ROBERTOVI LEWANDOWSKEMU, ten poslal celú defenzívu Barcy „na zadok“ a nekompromisne dáva svoj druhý gól v zápase – 0:3.

84
Sabitzer mohol Barcu definívne pochovať, no jeho delovka z prvej trafila len bočnú sieť.

82
Trojité striedanie Bayernu. Odchádza postupne Muller, Sané a Sule. Prichádza Sabitzer, Coman a Stanišič.

82
Žltú kartu dostáva Gavi (FC Barcelona).

80
Záverečných desať minút dokonca tohto stretnutia. Dokáže Barca zdramatizovať, alebo bude tri body pohodlne brať nemecký Bayern?

79
Ojedinelú akciu španielskeho tímu potiahol striedajúci Balde, ale jeho center v šestnástke nenašiel žiadneho adresáta.

78
Žltú kartu dostáva Dayot Upamecano (Bayern Mníchov).

76
Mingueza šikovne hľadal za obranou Depaya, ale úmysel tejto dvojica prečítal vracajúci sa Upamecano.

75
Gnabry chcel zakombinovať s Goretzkom, no rozhodca neposúdil následný zákrok Piqueho ako nedovolený.

73
Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Jordi Alba, prichádza Alejandro Balde.

72
Dokonca stretnutia už ostáva necelých dvadsať minút. Bayern má vedenie pevne vo svojej moci a na žiadny veľký zvrat Barcelony to vôbec nevyzerá.

71
Gavi sa dostal do úniku na ľavej strane ihriska, ale v momente centrovanej lopty mu bol odpískaný ofsajd, takže lopta pre bavorský tím.

70
Striedanie v tíme Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Jamal Musiala, prichádza Serge Gnabry.

69
Depay padol po súboji s Kimmichom, ale rozhodca správne neposúdil tento zákrok ako nedovolený.

68
Pedri vyskúšal šťastie z veľkej diaľky, no jeho technická strela mieri vysoko nad.

67
Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Luuk de Jong, prichádza Philippe Coutinho.

66
Na domácej strane končí Eric Garcia, ktorého nahradí Mingueza.

65
Striedanie v tíme Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Benjamin Pavard, prichádza Lucas Hernández.

63
Barca si prihráva na vlastnej polovici, ale žiadne výrazné nebezpečenstvo pre Neuera neprichádza.

62
Davies sa rútil do pokutového územia, ale kanadskému obrancovi tentokrát center nevyšiel podľa predstáv.

60
Muller prehodil obranu Barcy, ale pre Musialu to bolo pridlhé.

59
Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Sergi Roberto, prichádza Yusuf Demir.

59
Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Sergio Busquets, prichádza Gavi.

58
Opäť sa teda len potvrdzujú predzápasové prognózy, pretože nemecký tím je vo fantastickej forme, čo potvrdzuje aj v dnešnom stretnutí.

56
Druhý gól visel na vlásku už dlho a po desiatich odohraných minútach v druhom polčase ho strieľa ROBERT LEWANDOWSKI. Ten sa dostal k lopte potom, čo Musiala napálil žrď a poľský snajper len dorazil do odkrytej siete – 0:2.

55
Bayern s držaním lopty na vlastných kopačkách kontroluje dianie na ihrisku a čaká na vhodnú možnosť.

54
Opäť dobrá možnosť Bavorov, ale nemecký tím opäť dlho váhal so zakončením, čo sa ukázalo ako zlé riešenie.

53
Už to mohlo byť o dva góly! Leroy Sané si vymenil loptu s Lewandowskim, ale prvý menovaný ľavačkou len nastrelil nohu ter Stegena, ktorý zachránil svoj tím od dvojgólovej straty.

51
Sané vysunul do úniku rýchleho Daviesa. Tomu však tentoraz vystavil stopku Araujo.

50
Aj v úvode druhého polčasu je aktívnejším celkom hosťujúci Bayern, ktorý len potvrdzuje svoju svetovú extratriedu.

48
Davies zakombinoval s Mullerom, ale strela druhého menovaného bola zrazená.

47
Alba hľadal nabiehajúceho Pedriho, no toho si bez väčších problémov postrážila obrana hostí.

46
Začal sa druhý polčas.

Druhý polčas sa začne približne o 22:03.

45
Prvý polčas sa skončil.

45
Rozhodca nepridal k tomuto polčasu žiadnu nadstavenú minútku a oba celky idú do šatní za priaznejšieho stavu pre Bayern, ktorý vedie najtesnejším rozdielom.

43
Záver prvého polčasu sa teda nezadržateľne blíži. Vedúcim celkom je podľa predpokladov Bayern Mníchov, ktorý vedie zásluhou Thomasa Mullera.

41
Davies lobom hľadal Musialu, ale tentokrát si poradila aj obrana španielskeho celku.

40
Defenzíve Mníchova unikal Depay, ale za hostí opäť zapracoval nekompromisný Davies, ktorý ukázal svoju rýchlosť.

39
Už sa zdalo, že sa do hlavičkovej koncovky dostane Frankie de Jong, lenže center Alby nebol ideálny.

37
Po jeho zahraní bol ešte faulovaný Araujo, štandartka domácich.

36
Bavori si teraz neporozumeli pred šestnástkou a vhadzovať bude domáci tím Barcelony.

34
Nemecký tím sa dostáva do vedenia! Spoza šestnástky napriahol k technickej strele THOMAS MULLER a jeho zrazený pokus končí za bezmocným ter Stegenom, ktorý nemal šancu reagovať – 0:1. Nešťastníkom bol v tejto situácií Garcia, ale gól bude určite pripísaný nemeckému reprezentantovi.

33
Dokonca prvého dejstva ostáva už len desať minút plus nejaké to nadstavenie. Dočkáme sa teda prvého gólu, alebo si budeme musieť počkať do druhej časti hry?

32
Vo veľkej možnosti pred bránou bola dvojica Sané-Lewandowski, ale tentoraz zastavilo ich ťaženie postavenie mimo hry.

31
Depay z prvej hľadal de Jonga, lenže nábeh holandského útočníka si postrážili hosťujúci hráči.

30
Goretzka hľadal na pravej strane Musialu, no ten neodhladol loptu správne a loptu bude od brány odkopávať ter Stegen.

28
Po dlhšom časovom úseku vpredu aj domáci, no hlavička Arauja po presnom centri Depaya mierila nad bránu.

27
Ďalšia tutová možnosť Bayernu. Ocitol sa v nej Musiala, no jeho strelu, ktorá pravdepodobne mierila do siete dokázala v hodine dvanástej skĺzom zastaviť obrana domácej Barcy.

26
Busquets padá po súboji s Goretzkom. Lopta teda na kopačkách španielskej Barcelony, ktorá však v doterajšom priebehu ťahá za kratší koniec.

25
Muller hľadal lobom za obranou Lewandowskeho, ale ani tentokrát sa nedostal poľský útočník do zakončenia.

24
Musiala faulovaný v strede poľa a lopta ostáva v moci bavorského tímu.

23
Goretzka chcel zakombinovať s Mullerom, no ani v tomto prípade neuvidíme otvárací gól.

20
Tentokrát už však musel ter Stegen predviesť svoje brankárske umenie. Leroy Sané sa dostal k lopte vo vnútri šestnástky, ale skóre sa nemení.

19
Sané po chybe v strede poľa hľadal prvým dotykom Lewadowskeho, no poľského útočníka postrážila defenzíva Blaugranas.

18
Mníchovčania kontrolujú loptu na vlastnej polovici a čakajú na vhodnú príležitosť a čakajú na vhodnú príležitosť pre ďalšie ohrozenie svätyne ter Stegena.

16
Pavard videl nabiehajúceho Mullera, ale nemeckého veterána si dokázal ustrážiť Pique.

15
Pohrozila aj Barca na opačnej strane, no pokus Roberta ľavačkou z voleja letel príliš vysoko nad bránku.

14
Goretzka strieľal spoza šestnástky, lenže jeho technický pokus bol zblokovaný. Pre ter Stegena teda žiadna nebezpečná situácia na zákrok.

12
De Jong unikol obrane súpera, ale útočníkovi Barcelony bolo odpískané ofsajdové postavenie.

11
Do dobrej možnosti sa už už dostával nebezpečný Lewandowski, ale jeho zámer vystihol vracajúci sa Araujo.

10
Po úvodnej desať minútovke sme teda bez gólov a na prvú väčšiu príležitosť na jednej, či druhej strane stále čakáme.

9
Exekútorom bol Leroy Sané, no jeho delovka trafila len hradbu tiel súpera.

8
Lewandowski faulovaný pred šestnástkou a nasleduje sľubná štandartka bavorského celku.

7
Ten však nevyšiel Blaugranas ideálne a Bayern sa ubránil bez väčších problémov.

6
Aktívnejšie však začala Barcelona, tá bude mať po hlavičke Pavarda výhodu prvého rohového kopu.

5
Žltú kartu dostáva Joshua Kimmich (Bayern Mníchov).

4
Po prvý krát sa dostali do útočnej časti aj hostia, ale Pique si postrážil Lewandowskeho.

3
Goretzka stratil loptu na súperovej polovici a dopredu mieri domáca Barca.

2
Depay hľadal na pravej strane Roberta, ale toho prešprintoval a následne vybojoval loptu Davies.

1
Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FC Barcelona: ter Stegen – R. Araújo, García, Piqué – Roberto, F. de Jong, S. Busquets, Pedri, Alba – L. de Jong, Depay.
Náhradníci: Neto, Peña – Balde, Coutinho, Demir, Dest, Gavi, Lenglet, Mingueza, González, Puig, Umtiti.

Bayern Mníchov: Neuer – Pavard, Upamecano, Süle, A. Davies – Kimmich – Sané, T. Müller, Goretzka, Musiala – Lewandowski.
Náhradníci: Ulreich – Coman, Cuisance, Gnabry, Lucas Hernández, Choupo-Moting, Nianzou, O. Richards, Roca, Sabitzer, B. Sarr, Stanišić..

FC Barcelona – Bayern Mníchov
Najväčší šláger otváracieho dňa Ligy Majstrov sa určite odohrá na štadióne Nou Camp, kde domáca Barcelona privíta favorizovaný Bayern Mníchov. Barca bude v tomto stretnutí určite v pozícií mierneho outsidra, uvidí sa teda, či nemecký tím potvrdí papierové prognózy.

Oba celky odohrali posledný vzájomný zápas v predošlom ročníku ligy šampiónov. Vtedy vyhral jednoznačne hosťujúci tím Bayernu, ktorý triumfoval v pomere 2:8 a spečatil tak postup do semifinále.

Forma oboch tímov je zatiaľ v doterajšom priebehu výborná. Barca v lige zaváhala len raz, keď remizovala s Atheticom Bilbao. Skvele sa zatiaľ ukazuje hlavne príchod holandského útočníka Memphisa Depaya, ktorý vstrelil už dva ligové zásahy. Darilo sa mu aj na reprezentačnom zraze, pretože v dvoch stretnutiach nastrieľal päť gólov. Mníchov v lige sto percentná bilancia a najmä posledná výhra nad hlavným konkurentom v boji o titul Lipskom sa cenní určite najviac. Gólovo opäť žiari Lewandowski, pretože na svojom konte má už šesť gólov.

Ronald Koeman sa vyjadril k zápasu nasledovne: „Vieme, ako dobrý tím Bayern je. Má veľmi skúsených hráčov, bude to pre nás naozaj ťažký test. Očakávania sú veľké, hráme však doma a pokúsime uhrať, čo najlepší výsledok.“