koniec po predl. Švajčiarsko – Lotyšsko
3:4
(0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Komentuje: Daniela Mesíková

Lotyši napokon Švajčiarov zdolali, 4:3 po predĺžení. Víťazný gól zaznamenal v 63. minúte Balcers. Lotyšsko tým pádom končí v skupine na treťom mieste a dostáva sa pred Česko.

62:25
Lotyšsko dalo gól!
RUDOLFS BALCERS rozhoduje tento zápas. Jaks prihral od mantinelu Balinskisovi medzi kruhy, ten hneď dával na pravý kruh Balcerovi, ktorý zo stoja prestrelil van Pottelbergheho.
Asistencie: Uvis Janis Balinskis, Janis Jaks.

62:10
Jaks to vzal na seba, van Pottelbergheho neprekvapil.

61:19
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Tanner Richard – 2 min., držanie.

61:06
Loeffelova prudká strela z medzikružia, Šilovs chytá.

60:31
Balinskis vyšiel z pásma a namieril si to hneď späť, ofsajd.

60:01
Začalo sa predĺženie.

Zápas sa v riadnom hracom čase skončil 3:3. Nasleduje predĺženie. Slovensko tým pádom nepostupuje do štvrťfinále. Budú tam Lotyši.

59:50
Bertschy nedotlačil puk za bránkovú čiaru.

59:33
Ri. Bukarts prešiel cez hráčov, vytvoril príležitosť pre Krastenbergsa, ktorý trafil van Pottelbergheho, ktorý sa stihol premiestniť.

58:59
Lotyši držia hru pri mantineli.

58:15
Senteler z osi klziska od modrej nastrelil puk na Šilovsa, ktorý si situáciu postrážil.

57:30
Daugavinš pritlačil Fialu k mantinelu, na pomoc prišiel Balcers, ktorý puk vyhodil z lotyšského obranného pásma.

56:39
Lotyši sú v eufórii a idú dopredu, Balinskisova strela skončila tesne vedľa brány.

54:56
Lotyši puk vyhodili popri mantineli, čím si vytvorili prečíslenie, Abols prihral KASPARSOVI DAUGAVINŠOVI a ten namieril presne. Lotyši vyťažili v tretej tretine z minima maximum.
Asistencie: Rodrigo Abols, Rudolfs Balcers.

54:35
Švajčiari znova nasťahovaní pred Šilovsom.

53:46
Švajčiarsko dalo gól!
Švajčiari prvýkrát v zápase vedú! Výborná Fialova prihrávka na ANDRESA AMBÜHLA a ešte lepšia strela švajčiarskeho veterána, ktorý parádnou strelou z prvej nedal Šilovsovi žiadnu šancu. Puk poslal do vinkla ponad jeho lapačku.
Asistencia: Kevin Fiala.