po s.n. (0:1) Slovensko – Nemecko
2:3
(1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Komentuje: Tomáš Lengyel

Slováci odohrali na svetovom šampionáte štyri zápasy a čakajú ich ešte ďalšie tri. Najbližšie sa predstavia v sobotu o 16:15 proti Rusku. Následne ich v nedeľu čaká výber USA a v utorok Švédsko.

Slovenská hokejová reprezentácia dnes výborne rozbehla svoj zápas proti Nemecku. Po góloch Tomáša Matouška a Libora Hudáčka viedla v druhej tretine už 2:0, ale v závere prostredného dejstva sa dostávala čoraz pod väčší tlak a inkasovala dvakrát v rozpätí 27 sekúnd, keď skórovali Patrick Reimer a Yasin Ehliz. Tretie dejstvo bolo vyrovnané, pretože si oba tímy strážili remízový stav a rozhodnutie museli priniesť až samostatné nájazdy. V nich bol jediným úspešným strelcom Dominik Kahun.

Strely na bránu: 28 – 31.

Najlepší hráči zápasu: Peter Čerešňák (Slovensko) – Frederik Tiffels (Nemecko).

65:00
V samostatných nájazdoch zvíťazilo Nemecko. O triumfe domáceho výberu rozhodol DOMINIK KAHUN.

Slabá strelecká efektivita sa ukázala aj samostatných nájazdoch. Rovnako ako včera, ani dnes Slováci neskórovali. Posledný pokus nepremenil Michel Miklík.

Yasin Ehliz úplne pokazil svoj nájazd, keď mu ušiel puk do rohu klziska.

Mário Bližňák vystrelil švihom, ale jeho pokus putoval nad bránu.

Brooks Macek si dobre položil Hudáčka, ale potom mu išiel puk.

Tomáš Hrnka zvolil strelu, ktorá sa obtrela o bránkovú konštrukciu.

Dominik Kahun zvolil jednoduchý blafák na bekhend a poslal puk do slovenskej siete.

Samostatné nájazdy začínajú.

Predĺženie vo formáte troch proti trom bolo tradične divácky atraktívne. Oba tímy si vytvorili šance na rozhodnutie, no zápas napokon dospel rovnako ako včera do samostatných nájazdov.

65:00
Predĺženie sa skončilo.

64:57
Lukáš Cingel mal na hokejke rozhodnutie. Po výbornej práci Andreja Kudrnu dostal prihrávku na ľavú stranu, odkiaľ mal čas namieriť, no aj tak nechal vyniknúť Aus den Birkena.

64:30
Obrovská šanca Nemcov. Yasin Ehliz zostal úplne voľný medzi kruhmi, no opäť ho vychytal Július Hudáček.

64:15
Slovenský výber takisto pohrozil. Libor Hudáček pristavil puk Vladimírovi Draveckému, ktorého pokus zastavil Danny Aus den Birken.

63:40
Patrick Reimer si vytvoril výbornú streleckú príležitosť, z ľavej strany prudko vypálil, ale Július Hudáček vytiahol pohotový betón.