koniec Slovensko – Rakúsko
2:1
(0:0, 2:1, 0:0)
Komentuje: Lissko

Slovensko vyhráva dnešný veľmi náročný zápas nad Rakúskom 2:1. Zapisujeme si veľmi dôležité tri body. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.

59:57
Píska sa icing Slovenska.

59:31
David Reinbacher pálil od modrej čiary! Hlavaj výborným zákrokom podržal svoje mužstvo!

59:11
Oddychový čas pre tím Rakúsko.

59:01
Tatar získal puk a vyhodil ho aspoň z tretiny.

58:24
Hrivík sa snažil trafiť prázdnu bránu, ale napokon je z toho zakázené uvoľnenie.

58:01
Začali posledné dve minúty tretej tretiny.

57:45
Rakúsko hrá v šestici!

57:21
Kelemen výborne podržal puk v útočnej tretine a nabil Cingelovi. Jeho zakončenie minulo bránu Kickerta.

56:07
Naši reprezentanti sa už príliš do útoku nehrnú. Snažíme sa hrať rozumne.

55:36
Následuje reklamný brejk.

55:01

54:37
Blíži sa záver riadnej hracej doby a zápas je stále veľmi tesný.

53:25
Posledné minúty patria slovenskému mužstvu. Držíme Rakúšanov na dištanc.

52:03
Hrivík dostal parádnu prihrávku pred bránu! Sám pred Kickertom však neuspel. Škoda.

51:25
Lantoši zakončil z pravej strany. Kickert schoval puk v lapačke a prerušil hru.

51:02
Rakúšania nás zvierajú! Majú veľký tlak.

50:46
Sukeľ sa hodil do strely a zablokoval bombu Reinbachera.

49:04
Sukeľ vybojoval puk a vyhodil ho cez všetky čiary.

48:49
Vylúčenie v tíme Slovensko:
Martin Gernát – 2 min., podrazenie.

47:10

46:26
Grman pálil z otočky. Následne aj Sukeľ, ale ani jeden pokus neprešiel za Kickerta.

45:06
Unterweger sa dostal do veľkej šance! Sám pred Hlavajom však neuspel!

44:18
Gernát nahadzoval puk z pravého kruhu na bránu. Kickert vyráža vyrážačkou.

43:23
Haudum nabil Reinbacherovi, ktorý z prvej vypálil! Jeho pokus zablokoval Koch.

42:15
Huber si nakorčuloval na pravý kruh a šivom zakončil. Hlavaj puk chytil a prerušil hru.

41:47
Slovensko je v plnom počte.

41:03
Sýkora vybojoval puk a vyhodil ho cez všetky čiary.

40:39
Adam Liška sa v oslabení dostal do zakončenia. Kickert jeho pokus chytil a prerušil hru.

40:01
Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine sme sa dočkali aj gólov. Slovensko vedie 2:1. Zápas je však veľmi vyrovnaný. Pevne verím, že to naši reprezentanti zvládnu.

40:00
Druhá tretina sa skončila.

39:52
Rakúsko dalo gól! Hostia získali buly v útočnej tretine. Heinrich pálil od modrej čiary a veľmi šikovne puk tečoval DOMINIQUE HEINRICH. Asistencie David Reinbacher, Dominic Zwerger.

39:47
Mário Grman – 2 min., držanie.

39:33
Hlavaj výborným zákrokom podržal teraz Slovensko. Ganahl tvrdo pálil.

39:01
Začala posledná minúta druhej tretiny.

38:42
Schneider tvrdo pálil z ľavej strany! Hlavaj bol pozorný a jeho pokus chytil!

38:13
Rakúšania sú usadení v útočnom pásme a zvierajú naších reprezentantov!

37:53
Kristián Pospíšil – 2 min., nešportové správanie.

37:13
Cingel našiel pred bránou Kelemena! Jeho zakončenie švihom opäť chytá Kickert.

36:54
Hrivík priťukol Lantošimu! Kickert puk vyrazil. Následne Tatar dorážal, ale nedokázal puk prepasírovať do brány!

35:47
Liška našiel zadovkou pred bránou Sukeľa, ten z prvej zakončil, ale Kickert sa stihol presunúť a puk vyraziť.

35:00
Kristián Pospíšil – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme Rakúsko:
Manuel Ganahl – 2 min., hrubosť.

34:48
Slovensko dalo gól! Druhý gól Slovenska je na svete! MILOŠ KELEMEN dostal prihrávku od Samuela Kňažka. Výborne vypálil a Kickert si tento gól za klobúk určite nedá. Asistencie Samuel Kňažko, Michal Ivan.

34:22
Kelemen bojoval o puk v útočnej tretine pri mantineli. Získal ho napokon Kňažko, ktorý dobre vypálil, ale Kickert jeho pokus vyrazil.

33:45
Rakúšania vo veľkej šanci! Schneider bol sám pred Hlavajom, ktorý výborným zákrokom podržal svoje mužstvo!

32:16
Slovensko dalo gól! Slováci siíce nevyužili presilovú hru, ale Kristián Pospíšil výborne udržal puk v tretine. Prihral ho bratovi Martinovi, ktorý nabil MARTINOVI GERNÁTOOVI a ten prepálil Kickerta v bráne Rakúska. Asistencie Martin Pospíšil, Kristián Pospíšil.

31:11
Rakúšania sa opäť bránia bez problémov.

30:56
Huber sa dostal v oslabení do zakončenia! Jeho strelu Hlavaj vyrazil vyrážačkou.

30:10
Benjamin Nissner – 2 min., podrazenie.

29:26
Tatar našiel prihrávkou pred bránou Sukeľa, ktorý z prvej zakončil, ale netrafil bránu!

28:11

27:10
Zwerger nahadzoval puk na bránu, ale Hlavaj jeho pokus zrazil na zadný mantinel.

26:24
Slovensko sa previnilo postavením mimo hru.

25:37
Rakúšania vyrovnali hru. Začíname mať problémy. Wukovits pálil a Hlavaj jeho pokus schoval v lapačke.

24:52
Grman doslova zvalcoval pri mantineli Kaspera. Zákrok bol čistý a vylučovať sa nebude.

23:14
Veľká šanca Kristiána Pospíšila! Jeho strelu z tesnej blíkosti opäť vyráža vynikajúci Kickert!

22:36
Kňažko pálil od modrej čiary! Jeho bomba však minula bránu hostí.

21:14
Baumgartner sa dostal do veľkej šance! Šimom Nemec chyboval v rozohrávke, ale všetko vyriešil výborným zákrokom Hlavaj.

20:27
Sukeľ pálil z otočky. Kickert jeho pokus vyrazil betónom.

20:01
Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sme gól nevideli. Sledujeme však veľmi dobrý výkon slovenských reprezentantov. Zatiaľ tomu chýbajú góly. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.

20:00
Prvá tretina sa skončila.

19:01
Začala posledná minúta prvej tretiny.

18:24
Martin Pospíšil nabral rýchlosť. Dostal sa do útočného pásma a z pravého kruhu zakončil bekhendom. Kickcert bol opäť pozorný a jeho pokus chytil.

17:58
Wolf zakončoval z ľavého kruhu. Hlavaj bol a jeho zakončenie chytil.

17:03
Tatar zakončoval z veľkého uhla. Kickert zasahovať nemusel.

16:19
Ivan nahadzoval puk z ľavého kruhu na Kickerta. Sukeľ sa snažil tečovať, ale puk má v moci rakúsky brankár.

15:28
Rakúsko je v plnom počte.

14:17
Rakúšania sa zatiaľ bránia bez väčších problémov. Reinbacher vyhadzuje puk cez všetky čiary.

13:45
Tatar s Cingelom si vymenili puk. Prvý menovaný zakončoval, ale opäť výborne zakročil Kickert.

13:28
Marco Kasper – 2 min., nedovolené bránenie.

12:06
Wukovits sa dostával do prečíslenia. Prihrával Huberovi, ale prihrávku výborne zablokoval Šimon Nemec.

11:12

10:24
Grman pálil od modrej čiary! Jeho projektil len tesne minul bránu Rakúska.

10:03
Krásna kombinácia, na ktorej konci bol Sýkora! Jeho zakončenie Kickert vykopol betónom.

09:09
Rakúsko sa ubránilo a je v plnom počte.

08:36
Reinbacher sa dostal k puku a vyhodil ho cez všetky čiary.

08:01
Hudáček tvrdo pálil z pravej strany! Kickert jeho pokus reflexívne vyrazil!

07:09
Benjamin Baumgartner – 2 min., držanie.

07:04
Čerešňák nahadzoval puk na bránu a Martin Pospíšil ho šikovne tečoval! Puk len tesne minul bránu Kickerta.

06:25
Slovensko je zatiaľ jasne aktívnejšie.

05:43
Koch poslal tvrdo k zemi Kaspera! Vylučovať sa nebude. Bol to čistý zákrok.

04:46
Sýkora posielal veľmi nebezpečný puk na Kickerta. Rakúsky brankár nevedel, kde je puk, ale napokon ho odpálil Reinbacher.

04:16

03:58
Slováci sú usadení v útočnom pásme a tlačia svojho súpera!

02:59
Veľký závar pred Kickertom! Hrivík dorážal z tesnej blízkostí dva krát! Následne pálil aj Nemec, ale ani jeden pokus nebol úspešný!

02:16
Mario Huber – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

02:13
Pospíšilovci urobili rozruch v útočnej tretine. Kristián Pospíšil narazil na mantinel Maiera, ktorý sa tvrdo zdvíha z ľadu.

01:24
Rakúšania hneď od začiatku ukazujú, že nebudú jednoduchým súperom.

00:40
Lantoši zakončoval z ľavého kruhu. Kickert puk chytil lapačkou a prerušil hru.

00:14
Kasper zakončoval z osi klziska. Hlavaj zasahovať nemusel.

00:01
Úvodné buly získali domáci hokejisti.

00:01
Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Hlavaj (Škorvánek) – Gernát, Čeresňák, Ivan, Nemec, Koch, Grman, Kňažko – Tatar, Hrivík, Lantoši – Kelemen, Cingel, Hudáček – Regenda, M. Pospíšil, K. Pospíšil – Sýkora, Sukeľ, Liška – Roman
Tréner: Craig Ramsey

Rakúsko: Kickert (Honeckl) – Reinbacher, Heinrich, Maier, Unterweger, Nickl, Wolf, Stapelfeld – Schneider, Kasper, Zwerger – Baumgartner, Haudum, Huber – Nissner, Wukovits, Bischofberger – Rohrer, Ganahl, Herburger – Huber
Tréner: Roger Bader.

Slovensko

Zverenci Craig Ramseyho sú jasným favoritom našej kvalifikačnej skupiny. Na Olympiádu postupujú len traja víťazi skupín. Slovensko otvorí kvalifikačné boje súbojom proti nepríjemnému Rakúsku. V piatok sa stretnú naši reprezentanti s Maďarskom a v nedeľu s Kazachstanom. Pevne verím, že Slováci svoje zápasy zvládnu a podarí sa im postúpiť na Olympiádu. Slovensko neodohralo ani jeden prípravný zápas pred kvalifikáciou.

Rakúsko

Naši západný susedia si brúsia zuby na postup. Majú veľmi slušný káder s viacerými hráčmi z NHL. Každopádne ich netreba podceniť. Rakúsko odohralo pred kvalifikáciou dva prípravné zápasy. Obidva odohrali proti Slovinsku a obidva sa im podarilo zvíťaziť.