koniec Girona FC – ŠK Slovan Bratislava
2:0
(1:0)
Komentuje: Daniela Mesíková

Girona doma porazila Slovan 2:0 gólmi Gutiérreza a Juanpeho, belasí tak stále čakajú na prvé získané body. Dnes sa to nepodarilo, súper bol lepší. Slovan predviedol najviac zo svojej ofenzívy až v nadstavenom čase druhého polčasu a to už bolo neskoro. Za zmienku ešte stojí nepremenená penalta Stuaniho z 88. minúty, ktorú výborným zákrokom zneškodnil Takáč.

90+4

90+4
Szöke hlavičkoval na prednej žrdi a lopta padla na brvno!

90+3
Barseghjan to skúsil z diaľky, peknú strelu Gazzaniga pri pravej žrdi vyrazil na roh.

90+3
Závar pred Gazzanigom, lopta prepadla ku Kašiovi, ktorému sa ale nepodarilo skórovať.

90+2
Zuberu mal rýchlosť aj priestor, Martínez ho ale dobehol a zablokoval jeho strelu. Roh.

90
Nadstavený čas: 4 minúty.

90
Marcelli centroval do šestnástky, ale Bajrič sa k lopte neodstal, berie ju Gazzaniga.

89
Slovan rýchlo zaútočil s viacerými hráčmi, Bajrič sa už chystal na strelu zvnútra šestnástky, no v poslednej chvíli bol zablokovaný!

88
Stuani to kopal k pravej žrdi, Takáč vystihol stranu a zneškodnil pokutový kop!

88
Cristhian Stuani (Girona FC) nepremenil pokutový kop.

86
Penalta pre Gironu! V skrumáži zahral Gajdoš rukou v pokutovom území.

85
Metsoko s faulom, lopta pre Gironu.

84
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava:
z ihriska odchádza Kyriakos Savvidis, prichádza Artur Gajdoš,
z ihriska odchádza Marko Tolić, prichádza Július Szöke,
z ihriska odchádza Dávid Strelec, prichádza Idjessi Metsoko.

83
Striedanie v tíme Girona FC:
z ihriska odchádza Donny van de Beek, prichádza David López.

81
Ošetrovaný je van de Beek.

79
Ofenzívny faul Slovana zmaril jeho šance na ohrozenie brány.

79
Tolič zahnal Gazzanigu do úzkych a vybojoval roh.

78
z ihriska odchádza Danylo Ignatenko, prichádza Nino Marcelli.

77
Girona kontroluje dvojgólový náskok, Slovan sa ani teraz nedostáva do útoku.

75
Kašia v poslednej chvíli v obrannom sklze, podarilo sa mu zastaviť nebezpečnú prihrávku.

73
Tím Girona práve strelil gól!
Girona dostala možnosť priameho kopu z ideálnej pozície a aj ju využíva. JUANPE našiel priestor v múre a lopta následne zapadla k pravej žrdi.

71
Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Tigran Barseghjan).

71
Center na zadnú žrď, odkiaľ prišla spätná prihrávka do druhej vlny na Danjumu, ten kebyže dobre trafí loptu, asi by to bol gól. Našťastie sa tak nestalo.

69
Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Danylo Ignatenko).

69
Wimmerov dlhý nákop na Strelca, ten sa k lopte nedostal.

68
Blackman prenášal hru na Zuberua, Francés loptu vyhlavičkoval do autu.

67
Ani ďalší roh Girony nepriniesol nebezpečenstvo pre bránu Slovana.

66
Barseghjan odcentroval od rohovej zástavky na Toliča , ten ale na hranici vápne zle trafil loptu a nezakončil z voleja.

65
Po Gutiérrezovom centri hlavičkoval Martínez o zem do stredu brány, Takáč nemohol mať problém so zákrokom.

64
Tolič zakrútil loptu, prestrelil múr, lenže aj bránu.

63
Tolič bol pred šestnástkou faulovaný, priamy kop pre Slovan.

61
Francés mal pred sebou dostatok priestoru, mohol aj strieľať, no rozhodol sa centrovať do šestnástky na Danjumu, nepresný center belasí odvrátili.

59
Slovan hrá ustráchane, na vlastnej polovici čaká, čo Girona vymyslí.

56
Barseghjan našliapol okolo protihráča, chcelo to ale rozhodne presnejší pas na nabiehajúceho Strelca.

55
Danjumov center na bližšiu žrď Slovan odvracia do autu.

54
Takáč sa nenudí, hlavičkové zakončenie vyráža na ďalší roh.

53
Takáč boxuje center a odvracia na roh.

52
Danjuma si hľadal najvhodnejšiu pozíciu na strelu, jeho prízemný pokus ale belasí zblokovali.

51
Strelec bol proti trom hráčom Girony, Krejčí ho hneď odzbrojil.

49
Danjumov center berie Takáč, je pri tom faulovaný.

48
Danjuma vystrelil zvnútra šestnástky cez Kašiu, Takáč mal prácu!

47
Van de Beek fauloval Barseghjana, ale na polovici Slovana.

46
Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase prehráva Slovan na pôde Girony 0:1. V 42. minúte skóroval Gutiérrez.
Druhý polčas sa začne o 22:02.

45+1
Prvý polčas sa skončil.

45+1
Tolič fantastickým spôsobom prešiel cez brániaceho hráča, bol ťahaný za dres, získal by priamy kop z veľmi dobrej pozície, no hlavný rozhodca situáciu pustil a odpískal koniec polčasu.

45
Žltá karta pre tím Girona FC (Alejandro Francés).

45
Rohový kop odvrátil Zuberu, Slovan išiel dopredu, Francés prerušil brejk za cenu žltej karty.

44
Lopta od Zuberuho prešla aj so šťastím k Barseghjanovi, ten nedokázal lepšie zakončiť.

42
Danjuma našliapol okolo Blackmana, prihral po zemi na päťku, kde MIGUEL GUTIÉRREZ zakončoval prvým dotykom do stredu brány. Girona vyhráva 1:0.

39
Výborná prihrávka Ignatenka na Blackmana, ktorý pálil z kraja malého vápna, prestrelil bránu Gazzanigu!

38
Francésa zrušila defenzíva belasých, no Slovan znova príliš rýchlo stráca loptu.

37
Strelec ťahal útok Slovana, ale išiel sám, nepodarilo sa mu prihrať Barseghjanovi a stroskotal.

35
Zuberu vystrelil z veľkého uhla, trafil bránkovú konštrukciu z vonkajšej strany.

34
Danjumov center z rohového kopu bol prudký a nepresný. Bajrič vhadzuje blízko svojej šestnástky.

33
Zuberu mal pred sebou voľný priestor na krídle, ale výborne čistým sklzom ho stopol Francés.

31
Danjumov technický obstrel spoza šestnástky skončil vedľa vzdialenejšej ľavej žrde.

29
Herrerova strela bola zblokovaná, do brejku sa dostal Barseghjan, ale brániaci hráči ho vytlačili do strany a bolo po šanci. Pískal sa aj ofsajd.

29
Danjuma vnikol do pokutového územia, ale bol sám proti presile, k ničomu sa nedostal, lopty sa ujal Blackman.

28
Barseghjan napádal rozohrávku a spôsobil Girone problémy.

26
Gutiérrez mal na hranici vápna priestor na zakončenie, tak to skúsil, Takáč mal odkrytý výhľad a úspešne zasiahol.

25
Danjuma prihral z ľavej strany na stred pokutového územia, Kašia s Wimmerom sa stihli vrátiť a zblokovali nebezpečnú strelu.

24
z ihriska odchádza Iván Martín, prichádza Bojan Miovski.

23
Slovan sa vysunul z defenzívnej ulity a snaží sa znepríjemňovať rozohrávku Girony.

21
Martínez na trávniku so zdravotnými problémami, bude musieť striedať.

21
Zuberu sa dostával do dobrej pozície na spätnú prihrávku, ale nedostal ju. Navyše sa potom pískal ofsajd.

20
Martínezov center skončil priamo v rukaviciach Takáča.

19
Barseghjan fauloval vo vzdušnom súboji, dopredu sa teda nedostal.

18
Prudká strela domácich, blokuje ju Kašia.

17
Belasí sa do zakončenia nedostali, ale majú loptu.

16
Z ničoho nič získal Slovan roh. Má šancu zo štandardky.

16
Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Marko Tolić).

15
Strelec faulovaný v strede poľa, belasí môžu chvíľu podržať loptu.

13
Krejčího center nenašiel adresáta. No Girona zostáva pri lopte.

12
Smerom dopredu Slovan toho zatiaľ veľa neukázal, bráni sa na vlastnej polovici.

11
Ďalší center od Gutiérreza letel do vápna, no Slovan ho bez problémov odvrátil.

9
Girona sa priblížila k bráne, z ľavej strany centroval Gutiérrez, Stuani sa k hlavičke našťastie nedostal.

7
Krejčí prihrával Danjumovi, ten neprestrčil loptu ďalej cez Blackmana. Slovan v náznaku protiútoku.

5
Pokus o narážačku hráčov Girony Slovanisti zachytili a budú mať loptu, pretože domáci faulovali.

4
Slovan zatiaľ nedáva Girone priestor na svojej polovici, čo je dobré znamenie.

3
Wimmer sa vydal dopredu podporiť útok, odcentroval do vápna, lopta sa odrazila k Ignatenkovi, ktorý spoza pálil nad bránu.

1
Girona začala rýchlymi prihrávkami na polovici ihriska, Slovanu sa podarilo vypichnúť jej loptu, no ďaleko dopredu sa nedostal.

1
Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Girona FC: Gazzaniga – Francés, Juanpe, Krejčí, Gutiérrez – A. Martínez, Herrera, I. Martín – van de Beek, Danjuma – Stuani (C).
Náhradníci: García, Madrigal – Miovski, D. López, Clúa, Yaakobishvili, Aznar, Arango.
Tréner: Míchel

ŠK Slovan Bratislava: Takáč – Bajrić, Kašia (C), Wimmer – Blackman, Ignatenko, Savvidis, Zuberu – Barseghjan, Tolić – Strelec.
Náhradníci: Trnovský, Hrdina – Voet, Marcelli, Gajdoš, Mustafić, Pauschek, Metsoko, Szöke, Vojtko.
Tréner: Vladimír Weiss st.

Rozhodca: Feșnic – Avram, Cerei (RUM).

Futbalisti Slovana Bratislava sa predstavia v treťom zápase skupinovej fázy Ligy majstrov. Stretnutie proti Girone FC sa začína o 21:00.

Girona má taktiež za sebou dva duely, v ktorých nezískala ani bod. PSG podľahla 0:1, pričom prehrala vlastným gólom Gazzanigu z 90. minúty. V ďalšom zápase podľahla doma Feyenoordu Rotterdam 2:3. Jej góly strelili Lopez a van de Beek. V tomto zápase Miovski nepremenil penaltu a Krejčí si strelil vlastný gól. V španielskej La lige figuruje Girona na 12. mieste s 12 bodmi na konte. V minulom kole podľahla Realu Sociedad 0:1.

Slovan sa dnes na tretí pokus pokúsi získať prvé body. S Celticom prehral vonku 1:5, gól zaznamenal Wimmer. Následne doma podľahol Manchestru City 0:4. V Niké lige patrí belasým druhá priečka s 25 bodmi, prvá Žilina má na konte o bod viac. V sobotu Slovan zdolal v derby Trnavu 1:0 gólom Barseghjana zo 69. minúty. Slovan ešte dnes nemôže počítať so zranenými Kuckom, Makom, k dispozícii nebude ani Medveděv.

Tréner Vladimír Weiss na predzápasovej tlačovej konferencii povedal: „Prišli sme s plánom, založenom na dobrej organizácii a obetavom výkone. Ak chceme bodovať, musíme skórovať. Girona vyznáva ofenzívny futbal s kvalitou v ofenzíve, je silná z krídiel i v súbojoch jedna na jedna. Vieme o kvalite domácich, pokúsime sa ich niečím prekvapiť, a tešíme sa na zápas."

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.