koniec po predl. Slovensko – Kanada
5:4
(1:0, 3:1, 0:3 - 1:0)
Komentuje: Tomáš Melicherčík

Najlepším hráčom nášho tímu bol vyhlásený Milan Rampáček. Bossard Arénou sa teraz nesú prekrásne tóny slovenskej hymny, ktoré si naplno vychutnávajú naši reprezentanti. Už zajtra nás však v semifinále čaká federálne derby s Českou republikou o 20:00. My budeme pri tom a veríme, že aj Vy s nami. Za pozornosť Vám Ďakujem a prajem príjemný zvyšok večera.

50:35
Slovensko dalo gól!

Signalizovaný trest Kanady sme dokázali potrestať! Rampáček potiahol loptu na modrú čiaru, kde ju prihral Oravcovi, ktorý mu ju šikovne vrátil a MILAN RAMPÁČEK následnou bombou prekonal kanadského brankára a rozhoduje o postupu slovenskej reprezentácie o postupe do bojov o medaily!
Asistencie: Boris Oravec

49:47
Hned po buly obrovská šanca Kanady, na naše šťastie však Daoust nestrelil gól.

49:40
Azevedova strela bola tečovaná na ochrannú sieť a vhadzovať sa tak bude v našom obrannom pásme.

49:19
Posunutá brána Stana Petríka a hra sa tak prerušuje.

48:39
Azevedova strela končí v Petríkovej lapačke.

48:19
Martinusík sa dostal do kontaktu s Beauchampom, za čo sa mu hneď ospravedlnil.

48:00
Hrivnák v dobrej pozícii, no k strele sa nedostal.

47:05
Vargas-Dias sám na Petríka nevyzrel a o chvíľu na druhej strane išiel rovnako sám Rímsky, ale ani on nerozhodol.

46:35
Petrík opäť zakryl loptičku, Kanaďania sú aktívnejší.

46:03
Kanaďania teraz pohrozili, hru musel svojím zákrokom prerušiť Petrík.

45:10
Začína sa desaťminútové predĺženie, hneď na jeho začiatku sa dostal k strele Rampáček.

45:01
Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sa Kanade bohužiaľ podarilo vyrovnať a budeme tak svedkami predĺženia. Veríme, že napriek smole v závere stretnutia sa našim hráčom podarí dostať do semifinále.

45:00
Tretia tretina sa skončila.

44:11
Kanada dala gól!
49 sekúnd pred koncom dáva Kanady šťastný gól. Inak ako "motykou" sa nazvať nedá. Veľká smola nášho tímu. Spoza brány sa loptička akosi dostala až za Petríkov chrbát. Strelcom gólu je MATTHEW TREMBLETT.

44:03
Po súboji v rohu ihriska je prerušená hra a prichádza oddychový čas Kanady.

43:50
Kanada hrá powerplay!

43:15
Rampáček drží loptu za kanadskou bránou. Výborná robota.

42:56
Petríkov zákrok a hra je prerušená. Dve minúty a štyri sekundy delia Slovensko od semifinále.

42:30
Kanaďania nás doslova mučia v našom pásme.

41:40
Slovák zbiera sekundy v útočnom pásme a Kanade sa čas kráti.

41:00
Sme v plnom počte a do konca ostávajú štyri minúty.

40:50
Opäť sme sa oslobodili a naše oslabenie sa končí.

40:35
Kollár sa rútil sám na bránu, no nepochopiteľne hľadal Eckera a je po našej šanci.

40:15
Kanada nie je v pásme!

39:40
Bujdák vyhadzuje a zatiaľ sa bránime úspešne.

39:00
Doskočil (2min.)- Sekanie
Ťažké chvíle čakajú náš tím, opäť sa budeme brániť kanadskej presilovke.

38:38
Martin Kollár teraz prerušil hru, vhadzovať sa bude v našom pásme. Čas teraz pre našich beží veľmi pomaly.

37:53
Zakázané uvoľnenie Kanady. Do konca zápasu ostáva len niečo viac ako sedem minút.

37:25
Kanaďania za vlastnou bránou, ale už zakladajú útočnú akciu.

36:52
Veľká šanca Kanady, no spoľahlivý Petrík kryje.

36:36
Výborná robota Oravca, hra je však prerušená kvôli zraneniu jedného z Kanaďanov.

35:55
Rampáček s Martinusíkom zbierali sekundy v kanadskom pásme, no teraz len zakázané uvoľnenie našich hráčov.

35:02
Doskočil pracuje výborne v defenzíve a pomáha našej obrane držať Kanadu v bezpečnej vzdialenosti od Petríkovej brány.

34:14
Mladícka chyba Dominika Frkáňa, ktorý stratil loptičku a VICTOR AZEVEDO sa spomedzi kruhov presadil a znižuje na rozdiel už len jediného gólu.
Asistencie: bez asistencie

33:35
Zo všetkých síl sa bránime a snažíme sa nepúšťať kanadských hráčov do zakončenia.

32:13
Kanaďania sú stále pri loptičke, no naši sa urputne bránia a celé to zvýrazňuje skvelý Petrík.

31:06
Kanada znižuje na rozdiel dvoch gólov. Po 29 sekundách sa v presilovej hre presadil MATTHEW TREMBLETT a zápas dostáva nový náboj.
Asistencie: Jonathan Daoust, Frank Giustini

30:37
Káčer (2min.)- Sekanie
Aktívni Kanaďania si vybojovali faul na našej strane. Dúfajme, že sa nám v oslabeniach bude dariť tak ako doteraz v dnešnom zápase.

30:19
Kanaďania sú hneď od úvodu tretiny aktívni, no Petrík svojím zákrokom upokojuje hru.

30:01
Začala sa tretia tretina.

Po druhej časti hry je náš náskok už výraznejší. V druhej tretine sme strelili až tri góly a vyhrávame už 4-1. Našimi najlepšími hráčmi sú dnes Stano Petrík a Boris Oravec, ktorý v útoku odvádza obrovské množstvo práce a nedá vydýchnuť kanadskej defenzíve. Sme blízko k postupu medzi najlepších štyroch a veríme, že si tento úspech nenecháme ujsť.

30:00
Druhá tretina sa skončila.

29:20
Boris Oravec hrá dnes veľký zápas. Opäť si povodil kanadskú obranu a ohrozil ju. Máme pásmo a do konca tretiny ostáva 40 sekúnd.

28:46

Stano Petrík sa rozhodol, že nechce len chytať, ale potrebuje aj nejaké kanadské body. Preto vysunul JAROSLAVA MARTINUSÍKA, ktorý si zoči-voči kanadskému brankárovi poradil a strieľa gól na 4-1.
Asistencia: Stanislav Petrík

28:04
Stano Petrík čaruje! 110%-ná šanca Kanady, no náš brankár odmietol zníženie.

27:49
V krátkom slede dva výborné zákroky Petríka. už len sekundy do návratu nášho hráča.

27:25
Kanaďania v pätici a začína ich skrátená presilovka.

27:00
Marek Slovák teraz podržal puk v rohu kanadského obranného pásma a nazbieral cenné sekundy.

26:21

A sme opäť v dvojgólovom vedení. Fantastická robota od Borisa Oravca, ktorý z vlastného pásma potiahol loptičku, obtočil sa okolo kanadskej bránky, naservíroval ho LUKÁŠOVI MADĚROVI a ten ho dopravil za chrbát kanadského gólmana.
Asistencia: Boris Oravec

26:04
Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou (2min.)- Titka
Koniec našej presilovej hry po faule na Roya.

25:14
Kuczmarski (2min.)- Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou
Druhýkrát ide tento kanadský hráč na trestnú lavicu a máme šancu sa opäť dostať do dvojgólového vedenia.

24:55
Je znížené. Po viacerých nepresnostiach v našom pásme sa Kanada dostáva na dostrel jediného gólu. Úspešným strelcom bol MARTIN CORBEIL.
Asistencie: Dustin Kelly

24:05
Frkáň vo veľkej šanci, no nepodarilo sa mu skórovať. Veľká šanca mladého reprezentanta.

23:50
Hra je prerušená, tentoraz sa bude vhadzovať pred kanadskou bránou. Výborná robota nášho druhého útoku.

23:10
Oravec sa šikovne natlačil do šance, ale tretí gól nášho tímu nepridal.

22:20
Hra sa naďalej odvíja v našom pásme, ale Petrík až na ojedinelé výnimky nemá veľa roboty.

21:48
Hrá sa v našom pásme, po dlhom čase sa nám podarilo prerušiť hru a môžeme na plochu poslať čerstvé sily.

20:45
Vargas-Dias v obrovskej šanci, ale Petrík výborne zachytil.

20:15
Slovensko v plnom počte.

19:49
Kanaďania nás zvierajú, no nepúšťame ich do šancí.

19:00
Kanaďania majú problém s našou organizovanou defenzívou, bránime sa zatiaľ veľmi dobre.

18:15
Ladiver (2min.)- Nedovolené bránenie
Teraz si pre zmenu zahráme oslabenie, verme, že aj toto ubránime.

17:46

Krásna kombinácia našich a v skrumáži sa spomedzi kruhov dokázal presadiť MILAN RAMPÁČEK a dostáva tak náš tím do dvojgólového vedenia!
Asistencie: Filip Titka, Jaroslav Martinusík

17:15
Naši hráči kombinujú,no kanadského brankára zatiaľ neohrozili.

16:46
Kuczmarski (2min.)- Sekanie
Ďalšia presilová hra pre našu reprezentáciu po faule Kanady.

16:40
Škultéty v dobrej pozícii, ale k strele sa nedostal.

16:18
Frkáň teraz potiahol loptičku po ľavej strane a vybojoval pásmo pre náš tím.

15:59
Kanaďania sú výrazne aktívnejší ako v prvej tretine a Káčer sa už dostal do konfliktu s jedným z hráčov Kanady.

15:03
Naši chlapci sú v plnom počte.

15:01
Začala sa druhá tretina.

Koniec prvej časti hry. Tá lepšie vyšla našim reprezentantom, keď Kollár strelil zatiaľ jediný gól zápasu v našej presilovke 5-3. Naši chlapci však boli jasne lepším tímom a veríme, že v nastolenom trende budú pokračovať aj ďalej.

15:00
Prvá tretina sa skončila.

14:20
Už tretíkrát sme sa oslobodili.

13:40
Kanaďania v našom pásme, bránime však veľmi dobre.

13:02
Príliš veľa hráčov (2min.)- Teplický
Technický priestupok nášho tímu, budeme hrať opäť v oslabení.

12:11
Zakázané uvoľnenie Kanady. Dobrým znakom je bezpochyby fakt, že naši reprezentanti sú naďalej aktívni.

11:29
Kanada už hrá v plnom počte a snažia sa o vyrovnanie, naša defenzíva je však pozorná.

10:45
Blahút hľadal Hrivnáka, jeho prihrávka však bola nepresná.

10:15
Sme usadení v pásme Kanady a skúšame využiť aj presilovku o jedného hráča.

09:33

Kombinácia slovenských hráčov vyšla parádne a z pravého kruhu vypálil nechytateľne MARTIN KOLLÁR a dostávame sa tak do vedenia.
Asistencie: Jaroslav Martinusík

08:49
Roy (2min.)-Sekanie.
Dlhá presilovka 5-3 pre Slovensko po faule na Filipa Titku.

08:26
Azevedo (2min.)- Podrazenie.
Po faule na Ladivera si presilovku zahrá aj naša reprezentácia.

07:53
Slovensko s piatimi hráčmi.

07:39
Ofsajd javorových listov, už len sekundy ostávajú do Eckerovho návratu z trestnej lavice.

07:15
Morency strieľal z ľavého kruhu, no jeho strelu schoval Petrík do svojej lapačky.

06:30
Kanaďania sú v našom pásme usadení a zvierajú našu štvoricu.

05:53
Ecker (2min.)- Sekanie.
Kanada bude hrať presilovú hru, prvým vylúčeným hráčom v zápase je tak náš hokejbalista.

05:36
Strela Ladivera, Frkáň sa snažil dorážať, no pri súboji s kanadským obrancom posunuli bránku a hra je prerušená.

04:56
Ďalší útok našich chlapcov, Slovák však netrafil bránu.

04:10
Teplický sa parádne obtočil okolo kanadskej brány, no odrazenú loptu nedostal do siete Oravec. Doteraz sme oveľa aktívnejší ako náš súper.

03:25
Rampáček skúsil ohroziť Beauchampa strelou švihom spoza obrancu, no kanadský brankár bol pozorný.

02:45
Opäť sme pri lopte v kanadskom pásme, no súper nás zatiaľ nepúšťa do streleckých pozícií.

02:00
Frkáň sa snažil prebiť spoza brány, no tam ho zastavil kanadský obranca Pasternak.

01:28
Zatiaľ sledujeme tuhý boj. v úvodných sekundách majú viac z hry naši reprezentanti.

01:00
Zakázané uvoľnenie Kanaďanov a hra sa sťahuje pred ich bránku.

00:23
Rampáček hľadal vo výbornej pozícii Martinusíka, no ten nedokázal ohroziť kanadskú bránku.

00:01
Stretnutie sa práve začalo.

Obidva tímy sú už nastúpené na hracej ploche a o malú chvíľu sa tak začne dnešný zápas.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Petrík (Komenda) – Danko, Minárik, Blahút, Doskočil, Káčer, Titka, Bujdák, Mikéska – Hrivnák, Slovák, Ladiver, Beniač, Rampáček, Frkaň, Śkultéty, Martinusík, Ecker, Kollár, Rímsky, Oravec, Maděra, Teplický

Kanada: Beauchamp (Flores) – Roy, Pasternak, Vargas-Dias, D´Abadie, Azvedo, Brunet, Ghilarducci S., Paradis, Labonte, Corbeil – Wild, Ghilarducci C., Tremblett, Kuczmarski, Escott, Duguay, Stoico, Giustini, Morency, Frechette, Daoust.

Vítam všetkých priaznivcov nášho najúspešnejšieho kolektívneho športu pri prenose zo 1/4 finálového súboja MS 2015. Naši reprezentanti si v zápase o postup do medailových bojov zmerajú svoje sily s výberom Kanady.

SLOVENSKO

Úradujúci majstri sveta skončili v základnej skupine na druhom mieste, keď zabrali v poslednom zápase a zdolali reprezentáciu Portugalska. Toto víťazstvo prišlo doslova v hodine dvanástej, keď po troch zápasoch mali naši chlapci na svojom konte len dva body po prehre s USA a remízach s Fínskom a Pakistanom. Verme, že Slováci nadviažu na dobrý výkon zo zápasu s Portugalskom a neprerušia svoju medailovú tradíciu svetových šampionátov ani v Zugu.

KANADA

Naším súperom bude ďalší z favoritov turnaja a vážny adept na medailu. Kanaďania však zatiaľ sklamali viac ako naši chlapci a v skupine skončili na treťom mieste. Kanaďania šokujúco prehrali s Gréckom a v poslednom zápase nedokázali zdolať ani Česko a po bezgólovej remíze s naším západným susedom tak skončili na tretej priečke svojej skupiny.

Úvodné buly tohto duelu je naplánované na 20:00 v Bossard Aréne v Zugu a my Vám z neho prinesieme podrobný textový prenos.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.