koniec Slovensko – Fínsko
0:5
(0:0, 0:2, 0:3)
Komentuje: Veronika Pancuráková

Slovensko za súperom zaostávalo vo všetkých činnostiach a Fíni získavajú tri body zaslúžene.

Najelpší hráči zápasu:
Slovensko: Pavol Skalický
Fínsko: Mikko Koivu

59:57
Fínsko dalo gól!
Aj druhýkrát po sbee prehrá SLovensko v Petrohrade pomerom 0:5. Tri sekundy pred sirénou sa presadil PATRIK LAINE. Asistencie: Aleksander Barkov.

59:45
Slovensko prepadlo v defenzíve a JUSSI JOKINEN sa dostal do samostatného úniku. Pred Hudáčkom zvolil jednoduchú kľučku a puk popri našom ležiacom gólmanovi dopravil do siete. Asistencie: Juuso Hietanen, Alexander Barkov.

59:08
Fínsku sa strieľať zrejme ani nechce, pretože hokejisti v modrých dresoch si puk iba donekonečna prihrávajú.

58:30
Fínsko sa okamžite nasťahovalo do našej obrannej tretiny a kombinuje. Slovensko zatiaľ odoláva.

58:11
Slovensko sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za hákovanie Dravecký.

57:50
Slovensko sa nevie ani dostať do útočnej tretiny. Marcinko teraz dostal puk v strednom pásme, ale trochu mu odskočil a potom už narazil iba na beka súpera.

56:37
Lušňák sa teraz individuálne tlačil medzi kruhy, ale napokon narazil na dvojicu Fínov a puk stratil. Zatiaľ to vyzerá, že Slovensko nedosiahne ani čestný gól.

55:59
Bartánus puk nahadzoval z ľavej strany do medzikružia, ale Fíni pokus o prihrávku pohodlne zastavili.

55:21
Laine predviedol vynikajúcu prácu na ľavej strane, po ktorej prenikol do pásma. Následne aj prudko vystrelil a Hudáček si nebol istý, kde má puk. Napokon vysvitlo, že sa odrazil mimo bránky.

54:15
Slovensko chcelo po výhernom buly preniknúť do pásma, ale na útočnej modrej čiare ho zastavil ofsajd.

54:09
Hudáček zachytil puk a bude sa vhadzovať po jeho ľavici. Fínsko má nakročené k trom bodom a duel sa už iba dohráva.

53:20
Hra sa výrazne spomalila a do pásma sa dostalo aj Slovensko, ale naši chlapci tam žiadnu strelu nevyprodukovali.

52:46
Hra sa prerušuje a nasledovať bude komerčná prestávka. Zápas sa po nej bude podľa všetkého už iba dohrávať.

52:27
Fínsko stále útočí! Hietanen pálil z ľavej strany nasjkôr do Hudáčka a potom cez bránkovisko tesne vedľa bránky.

51:34
Fínsko sa nahrnulo do prečíslenia, ale na jeho konci strela neprišla! Jokinen mal hokejku nastavenú na zakončenie, no prihrávku pred ním zblokoval slovenský zadák.

50:57
Naši reprezentanti pracne vyhodili puk z tretiny, no tam ho ani nedokorčuľovali. Fínsko si ho prevzalo na svoje hokejky a bude zakladať akciu.

50:04
Začala sa posledná desaťminútovka tejto tretiny a podľa všetkého aj celého zápasu. Slovensko sa aj naďalej bráni.