koniec po predl. USA – Slovensko
2:3
(0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Komentuje: Veronika Pancuráková

Nasledovať bude hymna Slovenska, ktorá však ponesie trpkú príchuť. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme, že ste zápas sledovali na webe Onlajny.eu.

Najlepší hráči Slovenska na MS 2016:
Andrej Sekera
Martin Marinčin
Dominik Graňák

Slovensko na turnaji končí, takže budú vyhlásení aj traja najlepší Slováci tohto šampionátu.

Slovensko nedokázalo vyhrať vo svojom najdôležitejšom zápase skupiny a jeho cesta na ruskom šampionáte sa končí. Do štvrťfinále po priamom súboji postupujú hokejisti USA.

Najlepší hráči zápasu:
USA: Tyler Motte
Slovensko: Július Hudáček

60:59
Slovensko dalo gól!
Naši chlapci sa so šampionátom lúčia výhrou v predĺžení. Rozhodol o tom MARKO DAŇO. Bez asistencií.

60:12
Američania sa rýchlo presunuli do pásma. Hanifin strieľal z ľavého kruhu, no Hudáček to videl a puk vyrazil.

60:01
Začalo sa predĺženie.

Po krátkej prestávke budeme pokračovať predĺžením. Jeho výsledok už v podstate nikoho zaujímať nemusí, pretože v konečneom dôsledku je nepodstatný. Američania majú postup istý a výhrou sa môžu iba naladiť na víťaznú vlnu, na druhej strane by sa Slovensko s turnajom mohlo rozlúčiť aspoň svojím tretím triumfom.

Veľký sen slovenských fanúšikov už nie je reálny. Slovensko v riadnom hracom čase nevyhralo a do štvrťfinále nepostúpi. Medzi osmičkou najlepších si zahrajú hokejisti USA.

60:00
Tretia tretina sa skončila.

59:52
Slováci sa usadili v útočnej tretine, ale každý sa bál vystreliť. Napokon až Marinčin prihral medzi kruhy Jurčovi, ale jeho pokus bol zblokovaný.

59:22
Američania puk získali a vhyodili ho iba na zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude pred Kinkaidom.

59:18
Réway vystrelil z ľavého kruhu z veľkého uhla a americký gólman puk vyrazil. S najväčšou pravdepodobnosťou neudržíme pásmo.

59:11
Hra je prerušená po Kinkaidovom zákroku a náš tréner Zdeno Cíger si berie oddychový čas. Po ňom ostane Hudáček na striedačke a vhadzovať sa bude v obrannej tretine USA.

59:07
Július Hudáček konečne dostal pokyn a šprintuje na striedačku. Slovensko si drží útočné pásmo.

58:50
Slovensko je v útočnej tretine v tlaku a Hudáček už povyšiel z bránkoviska, ale pokyn na šprint na striedačku stále nedostal. Američania sa bránia v pätici.

58:20
Slovensko je v útočnom pásme a snaží sa niečo vymyslieť. Brankár Hudáček hokejkou búcha o ľad a pýta sa na striedačku, ale tá si ho absolútne nevšíma.

57:39
Čas rýchlo plynie, hra sa neprerušuje a pri puku sú americkí hokejisti. Slovensko sa musí rýchlo dostať do pásma.

56:52
Vylúčený Sekera je späť na ľadovej ploche a hráme v plnom počte. Na postup do štvrťfinále potrebujeme dať ešte jeden gól.

56:21
Slovensko puk vyhodilo a vo vlastnom oslabení sa dostalo do vyloženej šance. V útočnej tretine sa medzi kruhy dostal Daňo, prešiel na neho puk a strieľal, ale mieril iba tesne vedľa bránky.

55:50
Americkí hokejisti sa nasťahovali do nášho obranného pásma a sériou prihrávok sa tam pokúšajú niečo vymyslieť.

55:21
Slovensku sa puk podarilo vyhodiť cez všetky čiary. Američania musia založiť novä útočnú akciu.

54:52
Veľmi netaktické vylúčenie Slovenska. Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za podrazenie kapitán Sekera.

54:40
Zaujímavá šanca Slovenska! Jurčo potiahol puk po pravom mantineli až na úroveň bránkovej čiary a pokúšal sa prekvapiť z uhla, ale Kinkaid puk od ľavej žrde vykopol betónom.

53:55
Američania sa nasťahovali do pásma. Od modrej čiary tam prudko pálil obranca Hanifin, ale jeho pokus cez telá pred brankárom k Hudáčkovi ani neprešiel.

53:10
Američania vyhrali buly pri svojej bránke a puk vysokým padáčikom rýchlo poslali do strednej tretiny.

52:50
Slovensko potrebuje do konca riadnej hracej doby streliť ešte aspoň jeden gól a udržať si náskok. Iba tak môže náš výber postúpiť do štvrťfinále.

52:14
Je vyrovnané! PAVOL SKALICKÝ pred bránkou vynikajúco tečoval prudkú ranu spred modrej čiary a puk poslal priamo do pravého horného rohu Kinkaidovej bránky. Asistencia: Tomáš Marcinko.

52:08
Hudáček hru prerušil a nasledovať bude komerčná prestávka. Ak chce Slovensko postúpiť do štvrťfinále, potrebuje do konca riadnej hracej doby skórovať ešte minimálne dvakrát.

51:48
Publikom to teraz len tak zahučalo po šanci amerického tímu. Július hudáček chytá jednu strelu za druhou a ešte nás drží v zápase.

51:29
Daňo sa sám predral za bránku súpera, ale nedokázal prihrať medzi kruhy voľému Jurčovi, pretože bol tvrdo natlačený iba k mantinelu.

51:02
Američania sa tešili z ďalšieho gólu, ale rozhodca ho neuznáva pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

50:53
Hokejisti USA hrajú v plnom počte.

50:35
Americkí hokejisti vyhodili puk aj druhýkrát v rade a Slovensko a vôbec nevie usadiť v tretine. Druhá polovica presilovky nám nevychádza.

50:10
Američania sa následne oslobodili a puk vyhodili cze všetky čiary.

49:57
Slovensko sa vrátilo do pásma a puk nahodilo medzi kruhy, ale Marinčin ho odtiaľ nešťastne tečoval iba mimo bránky.

49:10
Slovensko sa ihneď usadilo v pásme súpera. Z pravého kruhu pálil Marinčin a jeho pokus chceli naši chlapci ešte tečovať, ale neúspešne.

48:53
Vylúčenie v tíme USA (Hanifin – 2 min., hákovanie).

48:53
Martin Réway sa sám natlačil pred bránku súpera, ale bol faulovaný a nezakončil ideálne.

47:50
Slovensko sa teraz dostalo do zakončenia, ale pokus Libora Hudáčka bol zblokovaný. Hra je plná nepresností a najmä nedôrazného prístupu.

47:26
Naši chlapci už chceli preniknúť do pásma súpera, ale Compher im puk na modrej čiare vzal. Slovensko nevie vymyslieť súvislejšieu akciu.

46:57
Američania museli pásmo opusitť, ale nie nadlho. Warsofsky puk pohodlne nahodil na zadný mantinel.

46:34
Hra je prerušená a nasledovať bude komerčná prestávka. Po nej sa bude vhadzovať po ľavici gólmana Hudáčka.

46:08
Bakoš puk z pravej strany nahodil do pásma, ale tam si ho nik z jeho spoluhráčov neprevzal. Slováci aktuálne na ľadovej ploche ťahajú za kratší koniec pomyselného povrazu.

45:50
Publikum sa teraz hnevá. Daňovi skočil puk pred hokejku, ale náš hráč nedokázal rýchlo zareagovať a napokon ani nezakončil.

44:56
Slovensko sa nedokázalo udržať v útočnom pásme a Američania hru vysunuli do stredu klziska.

44:44
Z podonej pozície teraz streiľal aj SKalický, ale ani jemu puk nesadol a skončil iba na zadnom mantineli.

43:54
Slovensko sa rýchlo snaží o odpoveď. Do útoku sa natlačil Réway a strieľal z uhla z ľavej strany, no bránku úplne minul.

42:43
USA dalo gól!
Američania sa presunuli do útoku a zápas otáčajú vo svoj prospech. V zmätku pred Hudáčkovou bránkou sa najlepšie zorientoval NICK FOLIGNO, ktorý puk napálil do siete. Asistencia: Dylan Larkin.

42:07
Američania puk vyhodili cze všetky čiary iba na zakázané uvoľnenie.

41:50
Zaujímavá šanca Slovenska! Skalický puk nahodil k bránke od ľavej žrde, ale puk sa iba prekĺzol bránkoviskom a Kinkaid si ho do siete nezrazil.

41:28
Američania sa dokázali ubrániť a už hrajú v plnom počte.

40:57
Slovensko a presunulo do tretiny. Za ľavý kruh dostal prihrávku Libor Hudáček a strieľal, ale jeho pokus bol zblokovaný.

40:16
Daňo vyhral prvé buly a Slovensko rozohrá útočnú akciu. Iba pripomeňme, že naši chlapci dohrávajú presilovku.

40:01
Začala sa tretia tretina.

Najvyťaženejším hokejistom Slovenska je po dvoch tretinách kapitán Andrej Sekera, ktorý strávil na ľadovej ploche už 13 minút a 56 sekúnd. Počas nich sa mu vystreliť nepodarilo. Z Američanov odohral najviac Noah Hanifin, ktorý na ľade strávil 15 minút a 33 sekúnd, počas ktorých sa dostal k jednej strele.

Spolu: 16 striel

Druhá tretina je za nami. Američania v nej boli jednoznačne aktívnejší a vybojovali si vyrovnanie. Po ňom sa Slovensko nevie výraznejšie vrátiť do hry a aktuálny výsledok 1:1 nedokáže prelomiť. Ak by sa zápas skončil týmto pomerom, do štvrťfinále by postúpilo USA.

Pomer striel: 17:16.
Tretia tretina sa začne približne o 12:54.

40:00
Druhá tretina sa skončila.

39:41
Američania po buly odolali a Hendricks puk odpálil z vlastnej obrannej tretiny.

39:36
Hra je prerušená, vhadzovať sa bude pred Kinkaidom.

39:28
Slovensko si zahrá presilovku! Na trestnú lavicu odišiel Foligno, ktorý dostal dvojminútový trest za hrubosť.

38:46
Slováci chceli prejsť do útočnej tretiny, no zastavil ich ofsajd. Pred nami je ešte niečo viac než záverečná šesťdesiatsekundovka.

38:15
V publiku to teraz len zak zahučalo! Priamo spred našej bránky vystrelil Fasching, ale Hudáček ostal na mieste a puk skrotil vo výstoji.

37:49
Američania hru otočili a sami sa presunuli do útoku. Nelson bol však pri mantineli v podobnej situácii a takisto nedokázal prihrávať.

37:10
Skalický podržal puk pri mantineli, dostal ho za bránku a chcel prihrávať, ale jeho pokus bol zblokovaný Američanmi.

36:42
Puk teraz skončil na ochrannej sieti a nasledovať bued vhadzovanie po pravici amerického brankára. Naši chlapci presúvajú svoje sily do ofenzívy.

36:25
Na opačnej polovici ľadovej plochy postavil divákov do pozoru po rýchlom prechode Martin Réway. Ten sa poriadne napriahol na ľavom kruhu a veľmi tvrdo zakončil, ale Kinkaid si dal pozor.

35:41
Američania teraz obleihajú slovenskú bránku, zverenci trénera Cígera sa musia brániť.

35:20
Výborná šanca USA! Z pravej strany pálil z uhla od mantinelu Nelson a nemyslel to vôbec zle, ale musíme pochváliť Hudáčka, ktorý si pokryl priestor pri ľavej žrdi.

34:50
Naši chlapci však teraz neprešli ani len cez stredné pásmo. Američnaia stále zlepšujú svoj výkon.

34:27
Slovensko prešlo do pásma, ale Graňák v ňom puk neudržal a budeme musieť zakladať novú útočnú akciu.

33:52
Slováci chceli rozohrať puk, ale dopustili sa pri tom iba zakázaného uvoľnenia. Hra sa presunie pred Hudáčka.

33:29
Vylúčený Vatrano sa vrátil na ľadovú plochu a o sekundu neskôr Kinkaid prerušil hru. Nasledovať bude komerčná prestávka.

33:17
Slovensko sa napokon dostalo aj k strele, ale s tou si Kinkaid poradil. Tribúny povzbudzujú našich chlapcov, tým sa zatiaľ nedarí využívať šance.

32:50
Slovensko sa vrátilo do pásma, ale naši útočníci tam nedokážu vystreliť. Hokejisti USA nás vytláčajú zo streleckých pozícií.

32:21
Američania sa vo vlastnom oslabení dostali do prečíslenia dvoch proti jednému! Na naše obrovské šťastie sa Compherovi nepodarilo nahrať pred prázdnu časť bránky Faschingovi.

31:53
Američania puk vyhodili cez všetky čiary, Slovensko bude musieť začínať spoza svojej bránky.

31:28
Slovensko si zahrá ďalšiu presilovku! Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za držanie Vatrano.

31:10
Slovensko zachytilo prirhávku súpera. Skalický ihneď zamieril do útoku a prihral na ľavú stranu Cehlárikovi, ale ten nemal na strelu žiaden prostor.

30:19
Vylúčený Wideman je späť na hracej ploche a Spojené štáty môžu hrať v plnom počte. Slovensko počas presilovky nič zaujímavé nepredviedlo.

29:55
Slovensko sa až teraz vrátilo do útoku, ale zatiaľ to tam nemá na žiadnu strelu. Musíme pochvíliť Američanov, ktorí sú po vyrovnaná vo veľkej psychickej pohode a bránia sa vynikajúco.

29:38
Puku sa teraz zmocnil Fasching a dokonca ho vynikajúco podržal vo vlastnom útočnom pásme! Šokovnaá Slováci sa vôbec nevedia usadiť v ofenzíve.

28:59
Slovenskos a do pásma vrátilo, ale nič tam endokázalo vymyslieť a o puk opäť prišlo. COmpher ho pohodlne dostane von z tretiny.

28:30
Američania sa v úvode oslabenia výborne bránia a puk vyhodili cez všetky čiary.

28:19
Slovensko si zahrá ďalšiu presilovku! Na trestnú lavicu odchdádza na dve minúty za nedovolené bránenie Američan Wideman.

27:45
Vylúčenie Graňáka sa teda predčasne skončilo sekundu pred vypršaním trestu a skóre je vyrovnané.

27:45
Gól napokon po konzultácii s videoarbitrom platí. BROCK NELSON puk korčuľou podľa všetkého do siete umiestnil neúmyselne. Asistencie: David Warsofsky, Frank Vatrano.

27:45
Američania sa sekundu pred koncom našej preislovky tešia z vyrovnania, ale bude sa telefonovať videorozhodcovi. Zdá sa, že gól bol dosiahnutý kopnutím korčuľou.

26:58
Náš gólman teraz musel čeliť zakončeniu z opačného kruhu, ale aj s týmto pukom si poradil a vyrazil ho na ochrannú sieť.

26:50
Američania rýchlo založili novú útočnú akciu a vrátili sa do pásma. Z ľavej strany pálil Nelson, ale Hudáček puk vyrazil za svoju bránku.

26:09
Slovensko sa dokázalo ubrániť, puk sme vyhodili cez všetky čiary a odchádzame striedať.

25:48
Americkí hokejisti okamžite vyvíjajú na našu bránku nepríjemný tlak. Z ľavého kruhu strieľal Matthews, jeho pokus preletel až pred bránku, ale tam bol zrazený.

25:17
Američania hrajú v plnom počte a začína sa ich presilovka.

25:16
Pomer síl na ľadovej ploche sa na sekundu vyrovná a potom bude nasledovať presilovka USA. Na trestnú lavicu odišiel na dve minúty za hákovanie Graňák.

25:08
Slovensko predviedlo obrovský tlak, ale následne sa hra prerušila a Američania puk vyhodili až k bránke Hudáčka.

24:58
Petrohradské tribúny so zatajeným dychom sledujú dianie na hracej ploche. Slovensko strieľa na Kinkaidov bránku z každej pozície, americký gólman zázračne odoláva.

24:19
Slovensko sa dostalo do ďalšieho dobrého zakončenia. Medzi kruhy vletel Réway a pálil, ale jeho pokus zadunel len na zadnom mantineli. Réway neuspel ani z následnej dorážky, keď jeho bekhendový pokus preletel vedľa pravej žrde Kinkaidovej svätyne.

23:48
Slovensko sa ihneď usadilo v útočnej tretine. Z pravého kruhu zakončoval Jurčo, no jeho pokus bol zblokovaný.

23:16
Američania sa budú brániť! Na trestnú lavicu odchádza Nelson, ktorý sa previnil držaním.

22:59
Slovensko napokon puk vybojovalo na svoje hokejky a dostlao sa aj k strele, ale tá vôbec nebola z kategórie nebezpečných a Kinkaid s ňou nemal žiadny problém.

22:20
Bartánus potiahol puk do útočnej tretiny, ale iba ho nahodil na zadný mantinel a tam ho nedokázal dokorčuľovať.

21:38
Brankár Hudáček musel čeliť nenápadnému nahodeniu Mottea od mantinelu a nechcel riskovať, tak puk radšej podržal v lapačke a hru prerušil.

21:07
Réway si puk stiahol v strednej tretine a rýchlo ho dostal do útoku. Tam ho prenechal Meszárošovi, ale ten bol rýchlo pokratý a vystreliť nedokázal.

20:33
Slovensko chcelo rozohrávať od vlastnej bránky, ale dopustilo sa iba zakázaného uvoľnenia.

20:14
Úvodné buly druhej tretiny vyhrali hokejisti USA. Američania sa ihneď presunuli aj do pásma, ale k strele ich SLovensko nepúšťa.

20:01
Začala sa druhá tretina.

Najviac času spomedzi Slovákov strávil na ľadovej ploche v prvej tretine obranca Ivan Švarný, ktorý odohral 7 minút a 45 sekúnd. Z Američanov odohral najviac obranca Noah Hanifin, ktorý strávil na klzisku 6 minút a 59 sekúnd.

Strelecká aktivita Slovenska v prvej tretine:
Patrik Lušňák (útočník) – 1 strela
Dominik Graňák (obranca) – 1 strela
Spolu: 7 striel

Prvá tretina je minulosťou. Od úvodu sledujeme bojovný hokej s vyniakjúcimi defenzívami a diváci videli iba jediný presný zásah. Postaral sa oň obranca z Košíc Christián Jaroš, ktorý z pravého kruhu prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Ak by sa teda zápas skončil aktuálnym výsledkom, Slovensko by postúpilo do štvrťfinále svetového šampionátu!

Pomer striel: 11:7.
Druhá tretina sa začne približne o 12:00.

20:00
Prvá tretina sa skončila.

19:37
Slovensko súpera k strele vôbec nepúšťa a v závere sa výborne bráni. Naši chlapci si tesný náskok do začiatku prestávky udržia!

19:01
Do konca tretiny už ostáva iba jedna minúta. Američania sa pokúsia zaožiť útočnú akciu spoza svojej bránky.

18:39
Slováci otvárajú skóre tohto zápasu! Naši chlapci vybojovali puk pri mantineli vo svojej útočnej tretine a poslali ho do pravého kruhu, kam si od modrej čiary povyšiel obranca CHRISTIÁN JAROŠ a prudkou ranou prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencia: Marek Viedenský.

17:48
Teraz sa hrá bez akéhokoľvek prerušenia a puk iba lieta zo strany na stranu. Ani jednému tímu sa nedarí zakončiť či usadiť sa v pásme.

16:40
Američania potrebujú hru rýchlo upokojiť a budú rozohrávať spoza svojej bránky.

16:29
Slováci vystihli prihrávku súpera v strednom pásme a ihneď prešli do útoku. Odtiaľ po krížnej prihrávke takmer od modrej čiary strieľal Švarný, no jeho pokus bol tečovaný a skončil vedľa bránky.

15:43
Slováci puk nastrelili k bránke súpera, kde si ho chcel dokorčuľovať Jurčo, no chýbali mu potrebné centrimetre.

15:08
Puk teraz po vyrazenej strele poskakoval v bránkovisku Kinkaida a zasiahnuť sa ho pokúšal Graňák, ale nebol úspešný!

14:35
Aj americkí hokejisti sa teraz po dlhšom čase dostali do zakončenia. Z uhla to z pravej strany skúšal Hendricks, ale touto strelou nemohol Hudáčka prekvapiť.

13:49
Lušňák vynikajúco zrýchlil na pravej strane a presunul sa do útoku, ale tam nemal komu prihrať a o puk prišiel.

13:30
Hra sa prerušuje a nasledovať bude komerčná prestávka. Po nej sa bude vhadzovať v stredovom kruhu, pretože puk vyletel z hracej plochy.

13:09
Slováci ihneď získali vhadzovanie na svoje hokejky a pokúsili sa zakončiť. Pri pravej žrdi po puku siahal Libor Hudáček, ale malý čierny predmet mu napokon preskočil hokejku.

12:51
Teraz sa už zakázané uvoľnenie píska. Dopustili sa ho Američania, ktorí chceli bleskovo rozohrať od svojej bránky.

12:20
Hra sa rýchlo prelieva zo strany na stranu, Slovensko teraz iba odpaľovalo puk od svojej bránky. Zakázané uvoľnenie z toho nie je.

11:32
Slovensko ale súpera do zakončenia vôbec nepustilo a samo podniklo protiútok. Na jeho konci Bakoš od mantinelu nahodil puk pred bránku, avšak tam ho nikto nedokázal tečovať.

10:50
Americkí hráči si puk prevzali pri sovjej bránke a pokúsia sa založiť novú útočnú akciu.

10:33
Jurčo chcel do pásma preniknúť popri pravom mantineli, ale oproti nemu sa vyrútila dvojica Američanov, ktorých nedokázal obohrať.

09:50
Bartánus za bránkou bojoval o puk, ale bol natlačený na zadný mantinel a prišiel oň. Američania sú v tomto stretnutí veľmi aktívni v defenzíve i ofenzíve.

08:45
Aj naši chlapci sa presunuli do útoku. Po Meszárošovej kríížnej prihrávke pálil Lušňák, avšak iba do Kinkaida.

08:13
Na opačnej strane sme videli rýchly prechod do tretiny. Z nej od modrej čiary pálil Wideman, ale Hudáček puk dobre videl a zachytil ho v lapačke.

07:39
Slovákom útočná snaha nevychádza. VIedenský sa teraz niekoľkokrát pokúšal puk cez obranu súpera dostať k bránke, ale vždy bol neúspešný.

07:21
Američania našich hokejistov vôbec nešetria. Hit v strednom pásme schytal Cehlárik, ktorý sa takisto iba ťažko zdvíha z ľadu. Nasledovať bude komerčná prestávka.

07:01
Slováci sa rýchlo presunuli do pásma. Od modrej čiary to strelecky skúsil Dravecký, ale bránku úplne minul.

06:06
Američania teraz po neúspešnom pokuse o prechod do pásma puk iba nahodili. Spoza našej bránky ho bude rozohrávať Meszároš.

05:20
Obrovksá chyba Júliusa Hudáčka mohla znamenať gól v našej sieti! Hudáček si vykorčuľoval za bránku a chcel rozohrávať, ale prihral iba presne na hokejku jedného zo súperov, no Američania ani ne niekoľko pokusov trestuhodne nedokázali skórovať.

04:47
Slovensko sa musí brániť! Wideman nepríjemne nahodil puk k našej bránke, no našťastie sa po odraze dostal iba mimo priestoru troch žrdí. Hra sa ale aj napriek tomu na moment preruší, pretože Hudáček má nejaký problém s maskou.

04:34
Slovensku teraz nevyšla rozohrávka od vlastnej bránky a píska sa zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude pred Hudáčkom.

03:43
Lušňák sa postavil na nohy a s bolestivým výrazom v tvári odišiel na svoju striedačku. Nevieme presne, čo sa mu stalo, ale pevne veríme, že bude v poriadku a v hre bude môcť pokračovať. Vylučovať sa nebude.

03:43
Po súboji pri mantineli ostal teraz pred striedačkou USA ležať Lušňák a rozhodca hru prerušuje. Na ľad príde aj lekár slovenského výberu.

03:05
Američania dostali puk do tretiny, no nezakončili tam presne. Slováci budú môcť puk odvrátiť na opačnú polovicu klziska.

02:43
V úvode duelu nevidíme žiadne vyložené šance a zápas sprevádza svkôr viacero nepresností. Pri puku sú aktuálne Američania, ktorí budú rozohrávať spoza svojej bránky.

01:50
Gólman Hudáček musel byť v pohotovosti aj teraz, pretože zasahoval priti nahodeniu od mantinelu. Poradil si veľmi dobre.

01:05
Naši chlapci sa museli stiahnuť k vlastnej bránke, ale pohodlne odtiaľ rozohrali útočnú akciu. Tú zakončil po prechode do pásma strelou Lušňák, no bránku minul.

00:22
Gólman Hudáček musel prvýkrát v zápase zasahovať. Donútil ho k tomu Larkin, ktorý pálil z pravého kruhu.

00:10
Slovensko v úvode zápasu dostalo puk za svoju útočnú modrú čiaru, ale žiadne zakončenie odtiaľ neprišlo a Američania si puk prevzali na svoje hokejky.

00:01
Stretnutie sa práve začalo.

Dámy a páni, ešte raz vás pozdravujeme priamo z Petrohradu. Hokejisti oboch celkov sú už pripravení na ľadovej ploche a mimoriadne dôležitý zápas Slovenska sa o malý moment začne. Iba pripomeňme, že Slovensko potrebuje na postup do štvrťfinále všetky tri body, teda výhru v riadnom hracom čase. V prípade akéhokoľvek iného výsledku postúpi do štvrťfinále USA.

Desať minút pred začiatkom zápasu sa petrohradskou arénou ozýva pokrik "Slovenskóóó". Naši fanúšikovia sa už nachádzajú na tribúnach a dávajú jasne na javo, že dnes poženú Slovákov vpred v boji o štvrťfinále.

Úvodné zostavy:

USA: Kinkaid (Condon) – Wideman, Hanifin, Murphy (A), McCabe, Warsofsky, Skjei, Santini – Foligno (A), Matthews, Larkin – Hinostroza, Nelson, Vatrano – Motte, Compher, Connor – Fasching, Hendricks (C), Wood – Maroon

Slovensko: J. Hudáček (Konrád) – Marinčin, Sekera (C), Meszároš, Švarný, Graňák (A), Mikuš, Jaroš – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Bakoš, Lušňák, Réway (A) – Dravecký, Marcinko, Skalický – Cehlárik, Daňo, Bartánus

Rozhodca: Jeřábek (CZE), Sidorenko (BLR) – Lazarev (RUS), Suominen (FIN).

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri záverečnom dni základných skupín na svetovom šampionáte v hokeji. Petrohradskú skupinu otvára doposiaľ najdôležitejší zápas Slovenska, ktorý naši chlapci odohrajú proti Američanom.

Ak Slovensko v tomto zápase získa tri body, postúpi do štvrťfinále. Naši chlapci doposiaľ zvíťazili iba dvakrát – v prvých dvoch zápasoch nad Maďarskom a Francúzskom. Po týchto triumfoch štyrikrát v rade prehrali, posledné dva duely dokonca rovnakým pomerom 0:5. Nelichotivou zaujímavosťou je, že Slováci v posledných siedmich tretinách nestrelili ani gól, celkovo sa strelecky nepresadili už 143 minút.

Slovensko – Finsko 0:5

Ak Slovensko nevyhrá v riadnom hracom čase, do štvrťfinále postúpia Američania. Im stačí aj bodík za remízu, pretože aktuálne majú pred nami trojbodový náskok. Americkí hokejisti zažili nevyvážený vstup do turnaja, keď na striedačku vyhrávali a prehrávali. V poslednom zápase prehrali s Nemeckom, ktoré svoj triumf dosiahlo gólom 33 sekúnd pred záverečnou sirénou.

Německo – USA 3:2

Stávkové kancelárie favorizujú Američanov. Tí by nechceli prekvapenie na svoj úkor dopustiť, takže do duelu vstúpia určtie so zodpovedným prístupom. Na triumf hokejistov USA je teda vypísaný kurz iba 1.5, zatiaľ čo na výhru Slovenska je kurz až 4.9.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:15.