koniec Lotyšsko – Slovensko
3:1
(1:0, 1:0, 1:1)
Komentuje: Tomáš Lengyel

Výber Zdena Cígera čaká zajtra deň voľna. Potom má na programe dva zápasy v priebehu dvoch dní. V utorok narazí o 20:15 na Dánsko a v stredu v rovnakom čase si zmeria sily s Nemeckom.

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala vo svojom druhom vystúpení na svetovom šampionáte s Lotyšskom 1:3. Vo vyrovnanom zápase boli rozhodujúce presilovky, v ktorých padli všetky štyri góly. Lotyši si v prvých dvoch tretinách vypracovali náskok, keď sa presadili Janis Sprukts a Zemgus Girgensons. Slováci sa vrátili do zápasu po znížení Michela Miklíka, ale doplatili na ďalšie zbytočné vylúčenie a inkasovaný gól v oslabení od Andrisa Džerinša.

Strely na bránu: 22 – 30.

Najlepší hráči zápasu: Zemgus Girgensons (Lotyšsko) – Vladimír Dravecký (Slovensko).

59:52
Tečovaná strela od modrej čiary skončila na ochrannej sieti. Nasleduje buly pred Merzlikinsom, ale do konca zápasu je málo času.

59:30
Puk je v strednom pásme. Slovenskí hokejisti sa ho pokúšajú opäť dostať do blízkosti súperovej brány.

58:45
Slováci začínajú ďalšiu ofenzívnu akciu za vlastnou bránou. Čas sa kráti a stále strácajú dva góly na súpera.

58:09
Lotyši vyhodili puk cez všetky čiary, takže bol z toho icing. Hra sa presunula opäť pred bránu Elvisa Merzlikinsa.

57:59
Slovenská snaha o zníženie je veľká, no v koncovke je to stále trápenie. Zdeno Cíger reaguje oddychovým časom.

57:37
Roberts Bukarts tečoval puk do stredného pásma a celá jeho formácia mohla ísť na striedačku.

57:00
Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času hráme bez brankára. Slováci sú nasťahovaní v útočnom pásme.

56:33
Andris Džerinš mal príležitosť na rozhodnutie. Lotyšský útočník vystrelil spoza hráča a Ján Laco s ťažkosťami zasiahol.

56:10
Andrej Kudrna dobre vystrelil švihom z pravého krídla, ale opäť Slovákom chýbal hráč, ktorý by jeho pokus mohol dorážať.

55:35
Útočná snaha slovenského tímu bola zastavená, pretože Libor Hudáček vošiel do ofsajdu. Nasleduje posledná reklamná prestávka.

55:15
Slovákom sa veľmi rýchlo kráti čas. Do konca zápasu zostáva necelých päť minút a puk je ďaleko od Merzlikinsa.

54:05
Tlak Slovenska pokračoval aj po skončení presilovky. Lotyši sa však oslobodili vďaka zblokovanej strele Miklíka.