koniec po predl. Slovensko – Kanada
5:4
(1:0, 3:1, 0:3 - 1:0)
Komentuje: Tomáš Melicherčík

Najlepším hráčom nášho tímu bol vyhlásený Milan Rampáček. Bossard Arénou sa teraz nesú prekrásne tóny slovenskej hymny, ktoré si naplno vychutnávajú naši reprezentanti. Už zajtra nás však v semifinále čaká federálne derby s Českou republikou o 20:00. My budeme pri tom a veríme, že aj Vy s nami. Za pozornosť Vám Ďakujem a prajem príjemný zvyšok večera.

50:35
Slovensko dalo gól!

Signalizovaný trest Kanady sme dokázali potrestať! Rampáček potiahol loptu na modrú čiaru, kde ju prihral Oravcovi, ktorý mu ju šikovne vrátil a MILAN RAMPÁČEK následnou bombou prekonal kanadského brankára a rozhoduje o postupu slovenskej reprezentácie o postupe do bojov o medaily!
Asistencie: Boris Oravec

49:47
Hned po buly obrovská šanca Kanady, na naše šťastie však Daoust nestrelil gól.

49:40
Azevedova strela bola tečovaná na ochrannú sieť a vhadzovať sa tak bude v našom obrannom pásme.

49:19
Posunutá brána Stana Petríka a hra sa tak prerušuje.

48:39
Azevedova strela končí v Petríkovej lapačke.

48:19
Martinusík sa dostal do kontaktu s Beauchampom, za čo sa mu hneď ospravedlnil.

48:00
Hrivnák v dobrej pozícii, no k strele sa nedostal.

47:05
Vargas-Dias sám na Petríka nevyzrel a o chvíľu na druhej strane išiel rovnako sám Rímsky, ale ani on nerozhodol.

46:35
Petrík opäť zakryl loptičku, Kanaďania sú aktívnejší.

46:03
Kanaďania teraz pohrozili, hru musel svojím zákrokom prerušiť Petrík.

45:10
Začína sa desaťminútové predĺženie, hneď na jeho začiatku sa dostal k strele Rampáček.

45:01
Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sa Kanade bohužiaľ podarilo vyrovnať a budeme tak svedkami predĺženia. Veríme, že napriek smole v závere stretnutia sa našim hráčom podarí dostať do semifinále.

45:00
Tretia tretina sa skončila.

44:11
Kanada dala gól!
49 sekúnd pred koncom dáva Kanady šťastný gól. Inak ako "motykou" sa nazvať nedá. Veľká smola nášho tímu. Spoza brány sa loptička akosi dostala až za Petríkov chrbát. Strelcom gólu je MATTHEW TREMBLETT.