po s.n. (0:1) Slovensko – Dánsko
3:4
(0:1, 0:2, 3:0 - 0:0)
Komentuje: Tomáš Lengyel

Zajtra o 20:15 čaká slovenský výber ďalšie vystúpenie na pôde majstrovstiev sveta. Po necelých 24 hodinách oddychu nastúpi proti domácemu Nemecku.

Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou tretí zápas na svetovom šampionáte, v ktorom podľahla Dánsku 3:4 po samostatných nájazdoch. Výber Zdena Cíger sa dlho trápil a napriek streleckej aktivite sa mu nedarilo v útoku. Po dvoch tretinách prehrával už 0:3, keď do čierneho mierili Nichlas Hardt, Patrick Russell a Morten Poulsen. Najmä tretí gól v posledných sekundách druhého dejstva sa zdal byť rozhodujúci. V tretej tretine sa však Slováci zdvihli a nečakane zabojovali. Martin Gernát znížil na rozdiel dvoch gólov a potom zásahmi v presilovke vyrovnali Mário Bližňák s Michelom Miklíkom. Záver riadneho hracieho času patril Dánom, ktorí mali viacero šancí, no nepremenili ich a rozhodovali až samostatné nájazdy. V nich uspel iba Morten Green, ktorý pretlačil puk za ležiaceho Hudáčka.

Strely na bránu: 32 – 26.

Najlepší hráči zápasu: Michel Miklík (Slovensko) – Jesper B. Jensen (Dánsko).

65:00
V samostatných nájazdoch zvíťazilo Dánsko. Rozhodujúci bol presný zásah MORTENA GREENA.

Vladimír Dravecký mohol odpovedať, zvolil blafák do bekhendu, ale trafil iba brvno.

Máme tu prvý gól. Hudáčka prekonal Morten Green, ktorý prepasíroval puk do siete.

Marcel Haščák sa nepresadil, pretože jeho bekhendový blafák zastavil Dahm.

Mads Christensen išiel pomaly, vyčkával na pohyb Hudáčka, ale ten ostal stáť a zasiahol.

Libor Hudáček takisto neprekonal brankára, pretože mu ušiel puk.

Ako prvý išiel Nikolaj Ehlers, ktorý zvolil strelu príklepom a neuspel.

Samostatné nájazdy začínajú.

Divoké predĺženie prinieslo množstvo zaujímavých momentov, ale ani jeden nebol rozhodujúci. Po úprave ľadovej plochy prídu na rad samostatné nájazdy.

65:00
Predĺženie sa skončilo.

64:33
Dánsky realizačný tím zareagoval oddychovým časom. Bude sa hrať vo formáte štyroch proti trom.

64:33
Michel Miklík išiel do útoku, aby vytvoril situáciu dvoch proti jednému. Nešťastne však vletel do brankára Dahma a hlavný rozhodca mu udelil dvojminútový trest.

63:50
Slovenská trojica sa dostala do útočného pásma, ale chýbalo je viac síl na to, aby dokázala preveriť Dánov.

62:54
Michal Čajkovský sa dokázal natlačiť pred dánsku bránu, zblízka aj zakončil, ale Sebastian Dahm pohotovo zasiahol.

62:20
Obrovská šanca Dánov na opačnej strane. Július Hudáček zlikvidoval zakončenie z tesnej blízkosti po prečíslení nášho súpera.